Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı

Bağımsız çarpışma testi kurumu EuroNCAP, yeni testinde ’u 5 Yıldız ile değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 3.8.2018 20:24 Güncelleme Tarihi: 3.8.2018 21:36
Yeni Ford Focus, EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı

Yeni Ford Focus, bağımsız çarpışma testi kurumu EuroNCAP tarafından daha da zorlaştırılan güncel test kriterleri uygulanarak yapılan testlerde üstün bir performans sergiledi. Yeni Ford Focus yeni test kriterleriyle gerçekleştirilen çarpışma testinde en yüksek derecelendirmeyi hak eden ilk araçlardan biri oldu.

EuroNCAP tarafından yapılan değerlendirmeye göre Yeni Ford Focus bünyesinde barındırdığı yoldan karşıya geçen veya yol kenarında ilerleyen yaya ve bisikletlileri algılayan Ford'un Çarpışma Önleme Yardımcısı da dahil olası bir çarpışmayı önleme veya etkilerini azaltmaya yönelik birçok özellikle üstün güvenlik seviyesi sunuyor. Sistem olası bir çarpışma algılaması ve sürücünün uyarılara reaksiyon göstermemesi halinde otomatik olarak fren yapıyor.

Euro NCAP hem yetişkin, hem de çocuk yolcu korumasında Yeni Focus'a yüksek puan verdi. Ford'un yeni C2 platformu ve yüzde 33 oranında yüksek dayanımlı ve presle sertleştirilmiş çelik kullanımı sayesinde önden çarpışma kuvvetlerinde yüzde 40'lık bir iyileşme gösteren Yeni Ford Focus ayrıca araca yandan çarpışma testlerinde de en yüksek puanı elde etti.

Haber7'ye göre yeni Ford Focus'un çarpışma testinde elde ettiği sonucu değerlendiren Ford Global C-Sınıfı Otomobil Araç Hattı Direktörü Helmut Reder: "Geçmişteki sürüşlerinizi ve yolda güvende olmak için ne kadar yoğunlaştığınızı düşünün. Aslında günümüzdeki sürüş daha az talep etmiyor, sadece bizler baskıya daha alışkın hale geldik. Yaya ve bisikletli algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleme Yardımcısı gibi teknolojiler sürücü üzerindeki baskıyı azaltıyor, odaklanmalarına yardımcı oluyor ve daha güvenli bir sürüş ortamı tesis ediyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Ford Focus, EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN