Türkiye'nin en iyi haber sitesi

 Group’un hedefi üretimde tamamen yenilenebilir

 Group, 2020 yılına kadar üretim gerçekleştirdiği tesislerinin tamamında yüzde 100 çevreci ye geçmeyi amaçlıyor.

Giriş Tarihi: 5.11.2018 14:52 Güncelleme Tarihi: 5.11.2018 14:53
BMW Group’un hedefi üretimde tamamen yenilenebilir enerji

Yeni X3 üretimini gerçekleştirdiği 'daki 'nda, 2018 yılı sonuna kadar sadece den elde edilen elektrik sini kullanmayı hedefliyor. BMW Group, üretim gerçekleştirdiği bütün tesislerinde 2020 yılına kadar tamamen çevreci enerji kullanmayı amaçlıyor.

Yeni BMW X3'ün üretildiği Güney Afrika'daki Rosslyn Fabrikası da bu yıl sonuna kadar, ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini geri dönüşümden elde edecek. İhtiyaç duyulan enerjiyi Bronkhorstspruit'taki Bio2Watt biyolojik gaz üretim tesisinden alan Rosslyn Fabrikası, 2018 yılı sonuna kadar kullanacağı elektriğin yüzde 100'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edecek.

BİYOGAZA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Beefcor tarafından yönetilen, Güney Afrika'nın en büyük besi tesisinin yanına inşa edilen "Bio2Watt", bu sayede ihtiyaç duyduğu temel "yakıt" olan hayvan dışkısına istediği zaman ulaşabiliyor. Her yıl 25 bin sığırın yaklaşık 40 bin tonluk gübresinin yanı sıra 20 bin ton organik atığı biyogaza dönüştüren tesis, bu gazı kullanarak elektrik üretimi sağlıyor. Burada üretilen elektrik, daha sonra BMW gibi elektrik enerjisine ihtiyaç duyan firmalar tarafından satın alınıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BMW Group’un hedefi üretimde tamamen yenilenebilir enerji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN