Türkiye'nin en iyi haber sitesi

polisi uçan araçları kullanmaya başlıyor

Kaliforniya merkezli Hoversurf firması tarafından üretilen Hoverbike'lar, seri üretime geçtikten sonra 'de polisler tarafından kullanılmaya başlıyor.

Giriş Tarihi: 10.11.2018 14:53
Dubai polisi uçan araçları kullanmaya başlıyor

Dubai Polisi, Hoversurf tarafından üretilen S3 2019 uçan motosikletlerini kullanacak olan görevlilerin eğitimine başladı. Yetkililer, bu araçların erişilmesi zor alanlarda meydana gelmiş acil durumlarda oldukça etkili olacağını görüşünde mutabık.

Videoya çekilen eğitim görüntülerinde, bir polis memurunun normal bir motosikletlinin yapacağı gibi kask taktığı ve bir futbol sahasından kalkış yaptığı görülüyor. CNN'deki habere göre pilotaj eğitimi almış olan iki polis memuru tarafından kullanılabilecek olan S3 2019, 2020'den itibaren görevlerde kullanılacak.

Dubai polislerinden Halid Nâsır Elrazûki, konu hakkında "Halihazırda iki personelimiz eğitim almaktalar ve bu sayıyı artıracağız" yorumunu yaptı. Üretici firma olan Hoversurf ise mevzubahis aracı, her yıl Dubai'de düzenlenen GITEX Ticaret Fuarı'nda otoritelere teslim etmişti.

Firma, BAE'nin araçlara ilgi göstermesi durumda 30-40 tanesini temin edebileceklerini ve BAE emniyet teşkilatının bu konuda ayrıcalığa sahip olacağını belirtti. Hoverbike'ların tekil fiyatı ise 150 bin Amerikan Doları.

Yapılan açıklamada, tam dolu batarya ile 115 kilogram ağırlığındaki Hoverbike'ın drone modunda 40 dakikaya kadar uçabileceği belirtildi. Aracın 5 metre yükseklikte saatte 100 kilometre hıza ulaşabileceği yapılan açıklamada kendisine yer bulurken firma, uçan motosikletin ebatlarının kapıdan geçebilmesine izin vereceğini söyledi.

DUBAİ'DE POLİSLERİN YERİNİ ROBOTLAR ALACAK! LAMBORGHİNİ POLİS OTOMOBİLİ OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai polisi uçan araçları kullanmaya başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN