Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kuracağı fabrika için 92 hektarlık ormanı yok edecek!

'ın CEO'su olduğu , 'da fabrika kurmayı planlıyor ve fabrika alanı içinde yer alan yaklaşık 92 hektarlık ormandaki ağaçların kesilmeye başlandığı belirtildi. Kasım ayında Tesla'nın Brandenburg eyaletinin Grünheide bölgesinde tesis kuracağı ifade edilmiş, ocak ayında da Brandenburg eyaletiyle anlaşmaya varılmıştı.

Giriş Tarihi: 15.2.2020 11:14 Güncelleme Tarihi: 15.2.2020 12:53 ABONE OL
Tesla kuracağı fabrika için 92 hektarlık ormanı yok edecek!

Brandenburg eyalet hükümetinin Sözcüsü Simon Zunke, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, Tesla şirketinin dün akşam Grünheide bölgesinde tesisin yapılması planlanan alanda yer alan ormandaki ağaçları kesmeye başladığı ve bu sürecin ay sonunda tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Brandenburg Eyaleti Çevre Bakanlığından yapılan açıklamada, Tesla'nın, fabrikanın inşası için henüz izin alınmamasına rağmen ağaçların kesilmesine başlanması için onay verdiği belirtildi.

BAZI ÇEVRE ÖRGÜTLERİ RANKFURT İDARİ MAHKEMESİNDE DAVA AÇTI

Ağaçların kesilmesinin şirketin sorumluluğunda olduğu vurgulanan açıklamada, Tesla'nın tesisi kurmak için izin alamaması takdirinde bölgeyi yeniden ağaçlandırması gerektiği kaydedildi.

Bu arada, bazı çevre örgütlerinin, Tesla'nın fabrikayı kurmak için henüz izin almamasına rağmen ormandaki ağaçları kesmeye başlamasına karşı Frankfurt İdari Mahkemesinde dava açtığı belirtildi.

Kasım ayında Tesla'nın Brandenburg eyaletinin Grünheide bölgesinde tesis kuracağı ifade edilmiş, ocak ayında da Brandenburg eyaletiyle anlaşmaya varılmıştı. Fabrikanın 2021'de üretime başlaması ve 10 bin kişiyi istihdam etmesi bekleniyor.

Rusya'da trafikteki Tesla Cybertruck taklidi araç görenleri şaşırttı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tesla kuracağı fabrika için 92 hektarlık ormanı yok edecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN