Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karsan zirveyi zorluyor

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Karsan zirveyi zorluyor
Türk otomotiv sanayisinde 50 yılı geride bırakan Karsan, 2009'da belirlediği 'Sınırsız Ulaştırma Çözümleri' vizyonu doğrultusunda 6 metreden 18 metreye uzanan geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretiyor. Karsan, grup şirketi Hexagon Studio ile pazarın ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş çözümler geliştiriyor. TAŞIMACILIĞA İNOVASYON GETİRDİ
2013 yılında 'Ulaşımda Kentsel Dönüşüm' yaklaşımını benimseyen Karsan, pazara sunduğu, 6 metrelik minibüs modeli JEST ile bugün 'nin 50 iline ulaştı ve yüzde 37'lik pazar payı ile segmentinde lider oldu. 8 metrelik üyesi ATAK ise pazara girişinin ilk yılında segmentinde yüzde 32 pazar payı elde etti. Bursa Hasanağa fabrikasında aynı zamanda 12 ve 18 metre otobüs üretimi de gerçekleştiren Karsan, Menarini marka otobüsleri IIA (Industria Italiana Autobus/ İtalyan Otobüs Endüstrisi) lisansından hareketle geliştirerek, pazara sunuyor. 2013 yılında İETT için 240 adet 12 metre ve 300 adet 18 metre dizel otobüs üreten Karsan, anlaşma kapsamında teslim ettiği 540 otobüsün 5 yıl boyunca tüm temizlik, bakım ve yedek parça hizmetlerini de dört farklı garajda veriyor.

Konya'da 355 bin kursiyere meslek
Konya'nın en önemli kültür sanat etkinliklerinden olan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının (KOMEK) geleneksel Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni "Türk İslam Sembolleri" temasıyla ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bir halk üniversitesi olan KOMEK'in son 2 yıldır tüm ilçelerde yaygınlaştığını ve bu sıfatı sonuna kadar hak ettiğini belirtti. Akyürek, "355 bin 991'e ulaşan kursiyeriyle gurur duyulacak bir müessese doğdu" dedi.

'ye İsveç rüyası yaşatacak
Geçen yıl aralık ayında pazarına giriş yapan Halsa, doğadan ilham tasarımlarıyla yeni bir uyku kültürü geliştirdi. "Türkiye'ye bir İsveç rüyası yaşatıyoruz" sloganıyla yola çıkan Halsa, dünyaca bilinen İsveç kalitesi ve sağlamlığını geçişin el ustalığını geleceğin teknolojisiyle birleştirerek sunuyor. Halsa, konforlu bir yatak ve uyku deneyimi için insanın doğasını ve ihtiyaçlarını dikkate alan tasarımlara imza atıyor.

Reis'in bilinirliği yüzde 71 oldu
Nie lsen tarafından gerçekleştirilen "Beslenme ve Kuru Gıda Tüketim Alışkanlıkları Marka Sağlığı Araştırması" sonuçlarına göre kadınların pirinç denildiğinde aklına ilk Reis markası geliyor. Şirket toplamda yüzde 65 ile en yüksek bilinirliğe sahip marka oldu. Pirinç kategorisiyle benzer şekilde, kuru gıda markası sorulduğunda da kadınlar ilk olarak Reis'i belirtti. Reis markasının, yardımsız ve yardımlı bilinirliği yüzde 71 oldu.

Mitsubishi'den A sınıfı klima
MItsubIsh I Electric, Kirigamine Zen serisi klimalarıyla yüksek enerji verimliliği sunuyor. İsmini Japonya'nın ünlü Kirigamine tepelerinden ve özünde sadeliği barındıran Zen felsefesinden alan Kirigamine Zen klimalar, soğutmada sezonsal verimlilik kriterlerine göre en verimli sınıf olan A+++ enerji sınıfında yer alıyor. Siyah, beyaz ve gümüş renkleriyle farklı zevklere hitap eden Mitsubishi Electric Kirigamine Zen klimalar, beş farklı kapasite seçeneği sunuyor.

Metro Market'e TPE'den ödül
Metro 'nun 3 yıldır sürdürdüğü Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi, Türkiye'nin sınai ve mülkiyet hakları konusunda tescil belgesi vermeye yetkili tek kurumu olan Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) bu sene ilk defa verdiği "Coğrafi İşaret Tanıtımına En Fazla Katkı Sağlayan Firma Ödülü"ne layık görüldü. Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, "Bugün, Finike portakalı, Taşköprü sarımsağı, Aydın inciri, Denizli Kale biberi, Giresun tombul fındığı, Zile pekmezi gibi 12 bin 400 yerel üreticiden temin ettiğimiz 60 coğrafi işaretli ürünü Metro reyonlarında satışa sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karsan zirveyi zorluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN