Doğaya farklı bir bakış

National Geographic'in düzenlediği Yılın Fotoğrafları yarışması için geri sayım başladı. İşte sıkışıp kaldığımız şehir hayatını bir kez daha sorgulamamıza neden olan bu büyüleyici karelerin bazıları

Giriş Tarihi: 5.10.2014
Dünyaca ünlü National Geographic dergisi, 2014'ün en güzel doğa fotoğrafının seçileceği National Geographic Photo Contest kapsamında amatör fotoğrafçıların işlerine yer veriyor. Başvuru süresi 31 Ekim'e kadar uzatılan yarışmanın galibi, dergi tarafından verilen 10 bin dolarlık ödülün de sahibi olacak.

TÜRKİYE'DEN SAYISIZ BAŞVURU
Dünyanın dört bir yanından gönderilen binlerce fotoğraf arasından gelecek ay 2014'ün en iyi kareleri seçilecek. İnsan, yer ve doğa olmak üzere üç kategoride yarışacak fotoğrafların bazıları Türkiyeli fotoğrafçılara ait. 2011'de birincilik kazanan Hasan Bağlar, Mehmet Karaca ve Mehmet Gökyiğit bu isimlerden bazıları. Amatör fotoğrafçıların çekip yolladığı göz kamaştırıcı kareler, doğaya farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor.

HASAN BAĞLAR
Fotoğrafla hobi olarak ilgilenmeye başlayan Kıbrıslı Türk Hasan Bağlar, National Geographic dergisinin düzenlediği 2011 Türkiye Fotoğraf Yarışması'nda birincilik kazanmış bir isim. 1974 yılında Limasol'da doğan, işletme dalında yüksek lisans eğitimi olan ve halen Sanayi Dairesi'nde çalışan Hasan Bağlar, bu yılki yarışmaya Kıbrıs'ta çektiği bir peygamberdevesi fotoğrafıyla katılıyor.

MEHMET GÖKYİĞİT
Mehmet Gökyiğit'in Ankara'nın Nallıhan ilçesinde çektiği bu fotoğrafta volkanik bir dağ önünden geçen kamyon görülüyor. Özellikle renkler etkileyici.

MEHMET KARACA
Mehmet Karaca'nın Kahramanmaraş'ta çektiği fotoğrafın kahramanı yine bir peygamberdevesi.

MONTSE GRİLLO
Kanarya Adaları'ndaki Tenerif kıyılarında yeşil kaplumbağaları fotoğraflayan Montse Grillo arkadan güneş vurduğu bir anda çok etkileyici bir kare yakalamış.

COLİN MACKENZİE
Colin Mackenzie isimli fotoğrafçının Norveç'te çektiği el sallayan yavru ayı fotoğrafı da yarışmada yer alıyor. Fotoğrafın adı
Arctic Hi Five (Kutup Usulü Selam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğaya farklı bir bakış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN