Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Londra, Cadılar Bayramı'na hazır

Gece Richmond Park'a gidip tüyler ürpertici cinayet hikayeleri dinlemek ister misiniz? Ya da mezarlık şeklindeki pastadan bir dilim yemek?

Londra, Cadılar Bayramı'na hazır
Londra için yılın en ürkütücü zamanı geldi. Şehrin pek çok yeri korku filmi setine dönmüş durumda. Yürürken bir evin camından sarkan iskelete ya da bir vitrini süsleyen yarasalara denk gelmek kaçınılmaz. Bunun sebebi tabii ki önümüzdeki hafta kutlanacak olan Cadılar Bayramı. Şehirde mezarlık şeklindeki pastalardan tutun da, Elm Sokağı'nda Kabus filminin unutulmaz karakteri Freddy Krueger'in kazağına varıncaya kadar Cadılar Bayramı ile ilgili her şeyi bulmak mümkün. Kostüm dükkanları da her zamanki gibi son derece yaratıcı ve renkli. Her ne kadar korkutucu olsa da, asıl amacı eğlence olan Cadılar Bayramı için Londralılar ciddi emek harcıyorlar. Bu, geçen aydan itibaren her yerde reklamları yapılan Cadılar Bayramı etkinliklerinden de anlaşılıyor. Önümüzdeki hafta boyunca Londra'nın hemen hemen her yerinde Cadılar Bayramı konseptli partiler var. Partilerin dışında Londralıları film gösterimleri, müze gezileri gibi birbirinden farklı organizasyonlar bekliyor. Bunlardan biri de Richmond Park'ta gerçekleşecek olan tüyler ürpertici etkinlik.

CİNAYETLER, HAYALETLER

Cadılar Bayramı kapsamında gece Richmond Park'a gidecekleri, parkın kapısında bir at arabası bekliyor olacak. At arabasıyla bir saat süren park turu boyunca konuklar, rehberlerinden henüz dört yıl önce çözülen Viktorya dönemine ait bir cinayet ve hayaletlerle ilgili hikayeler dinleme fırsatı bulacaklar. Perşembe, cuma ve cumartesi düzenlenecek olan bu korku dolu gecenin bedeli 48 pound (yaklaşık 175 TL). En sevimli Cadılar Bayramı etkinliğiyse yarın sabah gerçekleşiyor. Londra'nın Hampstead bölgesinde yapılacak olan etkinlikte; Cadılar Bayramı kostümleri içindeki köpekler sahipleriyle birlikte yürüyecekler. Köpeklere yardım amaçlı kurulan All Dogs Matter derneği tarafından düzenlenen etkinlikte; en iyi kostümü olan köpek seçilip ödüllendirilecek. Cadılar Bayramı'nı daha hareketli kutlamak isteyenler içinse doğru adres Vauxhall Gardens. Geçen yıl 4 bin kişinin katıldığı Vauxhall Gardens festivalinde, binlerce kişi yakılacak ateşin etrafında Cadılar Bayramı'na özel performanslar eşliğinde unutulmaz bir gece geçirecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra, Cadılar Bayramı'na hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN