2015'e girerken güzelliğinizle büyüleyin

Yılbaşı gecesi herkesin bakışlarını üzerinize çekmek ve çok güzel olmak istiyorsanız, son makyaj trendlerine göz atın. Unutmayın, bu yıl doğal ve parıltılı güzellik moda!

Giriş Tarihi: 21.12.2014
2015'e girerken güzelliğinizle büyüleyin
Bu yılın modası olan doğal cilt makyajını uygularken ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için işe, minimum miktarda kapatıcı uygulayarak başlayın ve uyguladığınız her ürünün doğal görünmesine dikkat edin. İşte Harper's Bazaar dergisinin makyajınızın doğal ve taze görünmesi için önerileri…

Baz uygularken
Makyaja olan modern davranış tutumu, yüzünüze ne uyguladığınızdan çok hangi ürünü azaltabileceğinizle ilgili. Yanaklarda kullanılan kapatıcı baz ürünlerini en aza indirgemek için yumuşak bir makyaj temizleme pamuğuyla, uygulanan makyajın fazlasını alın. Böylece, cildiniz anında genç bir görünüme kavuşur. Coco Chanel'in benimsediği güzellik tüyosunu anımsayın: "Evden çıkmadan önce aynaya bakın ve üzerinizdeki herhangi bir şeyi eksiltin." Unutmayın, yapay ve gereğinden fazla uygulanan cilt makyajının modası çoktan geçti.

Aydınlık gözler
Hafif lekeler için uygun olan ince yapıdaki kapatıcılar, göz bölgesi için elverişsizdir. Açık tonlarda, krem yapıdaki kapatıcılar ise göz bölgesindeki koyu halkalar için idealdir. Göz altı bölgesine kapatıcı uygularken, kirpiklere çok yaklaşmamaya özen gösterin. Böylece cildin normal pigment tonu, öne çıkan renk olarak doğallığını korur.

Kapatıcı seçimi
Yüzü tamamen fondötenle örtmek belirgin bir maske gibi durur. Belli bölgelerdeki kızarıklıkları ya da lekeleri nokta atışı şeklinde bir kapatıcıyla örtmek cildin natürel, aydınlık görünümünü sürdürmesine izin veriyor. Cilt asla homojen görünmez, yüzlerce farklı tonu içerisinde barındırır.

Dudaklar için
Aydınlık ve natürel cilt görünümünü en mükemmel şekilde tamamlayan dudak makyajı hafif renkli, nemlendirici yapıdaki rujlar olmalıdır. Bu nedenle dudaklarınıza 'Ben buradayım' diye bağırmasını engelleyecek, doğal tonlarda bir rujla boyamalısınız.

Pudra kullanırken
Makyaj artistleri pudrayı asla tüm yüz bölgesine uygulamaz. Yüzünüzde öne çıkan bölgeler olan burun ucu, çene ve alın bölgesinde ince yapıdaki bir pudrayla mat bir görünüm elde edebilirsiniz. Şakak bölgesi, yanaklar ve burun kemiğinde yaratılan parlaklık ise, yüzünüzün genç ve canlı bir ifade kazanmasına yardımcı olacaktır.

Parlama sanatı
Allığı sürdüğünüz her yere ışıltılı aydınlatıcı uygulamak, canlı bir parıltı sağlar.
Açık tenliyseniz, içerisinde pembe ya da beyaz ışıltılar barındıran inci tonlarında, koyu tenliyseniz alt tonlarında bronz ışıltılar barındıran ürünler kullanın.
Eğer yağlı ve akneye yatkın cilt tipine sahipseniz, sedefli ürünler tercih etmek, yapacağınız en büyük hata olacaktır.
Gözünüzde Işıltılı ya da simli ürünleri kullanmaya başlamadan önce göz kapaklarınıza baz sürün. Bu tarz ürünler katlanma çizgisinde birikme yapar.
Simli ya da sedefli ruj kullanacaksanız, yüzün geri kalanında tamamen mat tonları tercih edin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015'e girerken güzelliğinizle büyüleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN