Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleneksel alışveriş çılgınlığı

Londra'da alışveriş tutkunlarının her yıl sabırsızlıkla beklediği dönem geldi. Noel ve yılbaşının sona ermesiyle birlikte A'dan Z'ye bütün mağazalar indirime girmiş durumda

Geleneksel alışveriş çılgınlığı
Londra'da başlayan cezbedici indirimler nedeniyle mağazalar ve alışveriş merkezleri neredeyse Noel dönemindeki kadar kalabalık. Kimi mağazalardaki indirim oranı yüzde 80'i buluyor. Boxing Day adı verilen ve Noel'in ertesi gününde başlayan indirimler için pek çok kişi Londra'nın en önemli alışveriş caddelerinden olan Oxford Street'te gece saatlerinden kuyruğa girdi. İndirimden yararlanmak isteyen İngilizler ve turistler Boxing Day'de yaklaşık 3 milyar pound harcadı. Alışveriş yapmak için mağaza mağaza gezmek yerine internet sitelerinde gezinmeyi seçenlerin sayısında ise bu yıl yüzde 40 oranında bir artış oldu. İndirim dönemi, normal zamanda fiyatların çok pahalı olduğu lüks mağazalardan da alışveriş yapmak için mükemmel fırsatlar sunuyor. Liberty, Harrods, Harvey Nichols ve Selfridges gibi ünlü mağazalar ürünlerinin çoğunda indirim yaptı. Şu sıralar bu mağazalardan, dünyanın önde gelen tasarımcılarının ürünlerini yarı fiyatına almak mümkün. Bu tarz lüks mağazalarda dolaşırken İngiltere'de olduğunuzu unutabilirsiniz. Çünkü etrafınız Çin'den ve Ortadoğu'dan gelen turistlerle çevrili oluyor. Bu durumdan mağazalar oldukça memnun, çünkü Londra'da en çok para harcayan turistlerin başında Çinliler ve Ortadoğulular geliyor.

FİYATLAR DÜŞÜYOR

British Retail Consortium'un (İngiliz Perakendecilik Konsorsiyumu) açıklamaları, İngiltere'de mağazaların yıl boyunca hareketli olacağını gösteriyor. BRC'ye göre bu yıl İngiltere'de kıyafetten elektronik eşyaya pek çok ürünün fiyatında düşüş oldu. Piyasadaki artan rekabet nedeniyle, fiyatlardaki gerileme bu yıl da devam edecek. Öte yandan İngiltere Merkez Bankası, İngiltere'deki alışveriş çılgınlığının diğer boyutuna dikkat çekiyor. Merkez Bankası'na göre İngilizlerin kredi kartlarına olan borcu, 2007 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleneksel alışveriş çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN