Bu hafta bu etkinlikler kaçmaz

Giriş Tarihi: 25.1.2015
Bu hafta bu etkinlikler kaçmaz

Ajandanızı etkinliklerle, konser programlarıyla ve özellikle çocuklu aileler için gösterilerle doldurmaya hazır mısınız? O zaman bu hafta sizi, Kıvılcım sahne şovundan, Indie rock müziğe kadar farklı seçenekler bekliyor. Şehir yine çok hareketli...

SAHNEDE ÇOCUK VAR!

Dünyaca ünlü dans topluluğu Anadolu Ateşi, 31 Ocak'ta Kocaeli'nde, 2 Şubat'ta İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde olacak. Çocuklar kadar gençler ve yetişkinlerin de ilgisini çekecek Kıvılcım, Anadolu Ateşi'nin yeni gösterisi olarak sahnede. Türkiye'nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan Kıvılcım, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları iki yıl sürdü ve çocuklar haftada beş gün, günde altı saat prova yaptı.

SİRKE GİTMEYE NE DERSİNİZ?

Türkiye'nin dünya çapındaki ilk tema parkı Vialand, "Sömestr tatilinde çocuklarla ne yapsak?" diye düşünenler için bir program hazırladı. Dünyada birçok ülkede ilgiyle izlenen Olympia Sirki 24 Ocak'tan itibaren Vialand'de eğlence sevenlerle buluşuyor.

İRAN'IN BOB DYLAN'I TÜRKİYE'DE

6. Avea Sırı Dışı Müzik Konserleri serisi İranlı müzisyen Mohsen Namjoo ile devam ediyor. Ülkemizde değişik kesimlerden çok geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan ve yıllardır performansı dört gözle beklenen İranlı efsane müzisyen Mohsen Namjoo sonunda Türkiye'ye geliyor! Namjoo, 28 Ocak'ta Ankara Congresium'da, 30 Ocak'ta İstanbul Kongre Merkezi Kongre Salonu'nda... Bu arada İstanbul biletleri tükenmek üzere! New York Times tarafından İran'ın Bob Dylan'ı olarak gösterilen Mohsen Namjoo, bugünün gençliği adına konuşan, onların ruhuna dokunan ileriyi gören bir sanatçı olarak tanımlanıyor. Klasik ile moderni, geçmiş ile bugünü harmanlayan Namjoo için müzikal olarak gerçek bir yenilikçi denebilir.

CEYLAN ERTEM SEVENLER DİKKAT!


Kasım 2014'te üçüncü solo albümüne imza atan Ceylan Ertem, 30 Ocak'ta bu albümünden şarkılarını Kadıköy Sahne'de seslendirecek. Amansız Gücenik isimli albümünde Ertem'e birbirinden yetenekli müzisyenler eşlik etti. Albümde bir de yeni Yıldız Tilbe parçası yer alıyor. Mabel Matiz, Elif Çağlar gibi değerli şarkı yazarlarının bestelerinin de yer aldığı albümde 12 yeni şarkı, iki de yeniden yorum var. Ertem'i sevenler bu şarkıları canlı canlı dinlemek için güzel bir fırsat olabilir.

BİR KONSER DE ORNELLA VANONİ'DEN...

İtalyan pop müziğinin First Lady'si Ornella Vanoni, 27 Ocak 2015 akşamı İş Sanat'ta hayranları ile buluşuyor. Bugün İtalya'nın en itibarlı pop şarkıcılarından biri olan Vanoni'ye en büyük başarıları getiren ise sonraki yıllarda çıkarmış olduğu Una Ragione Di Piu; Un'ora Sola Ti Vorrei ve L'appuntamento adlı hitleri oldu. 2004 yılında Ocean's Twelve filminde L'appuntamento yorumuna yer verilen sanatçı dinleyenlerin ruh halini yakalayan ve şarkıların büyüsünü üzerlerine bırakan duygu yüklü sesi, etkileyici yorumu ve sofistike pop stiliyle ününü İtalya'nın sınırları dışına taşımayı başaran bir isim...

İSTANBUL'A BİR DE BU GÖZLE BAKIN

Tarih Vakfı'nın İstanbul Seminerleri kapsamında düzenlediği İstanbul Mektebi seminer dizisi 31 Ocak 2015 tarihinde Saltanatın Kenti ile başlıyor. İstanbul Mektebi, İstanbul'a iktidar-din-ticaret penceresinden bakan ve bu üç gücün mekânsal ve toplumsal temsiliyetlerinin izini Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri boyunca sürmeyi amaçlayan bir seminer dizisi. Cumartesi bütün gün sürecek seminerler, pazar günü seminer konusu bölgelere yapılacak gezilerle pekiştiriliyor. İlk program Saltanatın Kenti, İstanbul'un fetihten başlayarak, başkentin Ankara'ya taşınmasına kadar geçen yaklaşık 500 yılını kapsıyor.

ARTİSTS' FİLM INTERNATİONAL, İSTANBUL MODERN'DE


İstanbul Modern, 12 Mart 2015'e kadar güncel video sanatına odaklanan ve dünyanın dört bir yanından görsel sanatçıların hareketli görüntü, animasyon ve kısa filmlerini İstanbul'a taşıyan Artists' Film International (Uluslararası Sanatçı Filmleri)'nin 2014-2015 yılı programına bir sergiyle yer veriyor. Sergide 15 ülkeden sanatçıların son dönem video çalışmaları tematik seçkiler halinde gösteriliyor.

MFÖ'YÜ ÖZLEYENLERE...


Türkiye'nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, sevilen şarkıları ve tüm enerjisiyle 30 Ocak Cuma gecesi Maslak Sheraton Otel'in 3. katındaki Valentin'de sahne alacak. MFÖ'den sonra gece 80'ler partisi ile devam edecek ve katılımcılar 80'lerin en sevilen parçaları ile eğlenceye doyacak.

INDİE-ROCK'IN MÜTHİŞ İKİLİSİ İKSV'DE


2000 yılında Sune Rose Wagner ve Sharin Foo'nun bir araya gelmesiyle kurulan The Raveonettes, 31 Ocak'ta Salon İKSV'de... 2002'de yayımlanan Whip It On adlı EP'leriyle müzik piyasasına adım atan ikilinin bu albümü Danimarka Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Rock Albümü seçildi. Başarılı çıkışlarının ardından altı stüdyo albümü ve dört EP yayımladılar. Yayımlanacağına dair daha önce hiçbir tüyo vermedikleri son albümleri Pe'ahi Temmuz 2014'te dinleyiciyle buluştu.

DANS MÜZİĞİ İKONU SKRİLLEX HAYRANLARIYLA BULUŞUYOR

Dünyanın önemli dans müziği ikonlarından Skrillex, kendisini uzun zamandır bekleyen Türk hayranlarıyla buluşuyor. Skrillex'in Türkiye'deki ilk şovu 30 Ocak'ta garajistanbul'da...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu hafta bu etkinlikler kaçmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN