7/24 şehirde yaşam

Giriş Tarihi: 25.10.2015
7/24 şehirde yaşam
Dil kuşunun masalına kulak verin

TİYATRO
CEREN ARSEVEN
Destar Tiyatro yeni sezonda Dil Oyunları projesinin üçüncü prodüksiyonu olan Dil Kuşu adlı oyunu sergiliyor. Pelin Temur'un yazdığı, Ayşenil Şamiloğlu'nun yönettiği oyunda yetenekli oyuncu Tülin Özer oynuyor. Kısaca sesle ve dille derdi büyük bir dünyanın içinden anlatılan bir masal diye anlatılabilecek oyunu 29 Ekim Perşembe saat 20.30'da Beyoğlu'ndaki Şermola Performans'ta izleyebilirsiniz. Bilet 39,50 TL. Biletix'te.

Uzakdoğu'ya yolculuk


MEKAN
BURCU ALDİNÇ
Açık büfe konsepti fine dining ile pek de örtüşmez. Şık bir mekana giden müşteriler haliyle ellerinde tabaklarla etrafta dolanmak istemez. Ama Shangri-La Bosphorus'un giriş katında bulunan IST TOO demin bahsettiğim kaideyi bozan cinsten. Ağırlıklı olarak Türk mutfağından örnekler sunan restoran cuma akşamlarını Uzakdoğu mutfağına ayırmaya başlamış. Çin, Japonya, Malezya, Singapur, Filipinler, Hindistan, Hong Kong , Kore ve Tayland mutfaklarına ait en özel lezzetler restoranın farklı bölmelerinde hazırlanıp sunuluyor. Bu geniş büfe için otelin Executive Şefi Oliver Pistre farklı istasyonlar da hazırlamış. Bir istasyonda Çin'e özgü Pekin ördeği yapılırken, diğerinde Hong Kong mutfağına ait dim sum'lar buharda pişiriliyor. Japon Şef Keisuke Uno ise kendi bölümünde suşi ve saşimiler sunuyor. Farklı lezzetleri tadabileceğiniz büfenin fiyatıysa kişi başı 170 TL. Tel: (212) 275 8888

Hesaplaşmanın renkleri


SERGİ
Beyoğlu'ndaki Akademililer Sanat Merkezi 22 Ekim-21 Kasım 2015 tarihleri arasında Süleyman Erdal'ın Herkes ve Hiç Kimse İçin isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide sanatçı yaşadığımız hayata dair izlerin oluşturduğu durumları ele alarak kendisiyle bir çeşit hesaplaşma içine giriyor. Sergi kadar pazar ve pazartesi günü haricinde her gün 11:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

Gülelim düşünelim

PERFORMANS
MELTEM FIRATLI
Deniz Alnıtemiz, Deniz Özturhan, Buse Sinem İren, Miray Akovalıgil, Yusuf Altıntaş, Oktay Kaya, Doğu Demirkol ve Yavuz Günal... Farklı disiplinlerden sekiz komedyen arka arkaya sahneye çıkacak, 10'ar dakikalık performanslarıyla güldürürken düşündürecek, düşündürürken eğlendirecek. Bu özel etkinlik, meme kanserine karşı küresel farkındalığın artmasını hedefleyen PINKTOBER (Pembe Ekim) kampanyası kapsamında gerçekleşiyor. BKM Mutfak'ın Açık Mikrofon etkinliğini izlemek için 27 Ekim Salı akşamı Hard Rock Cafe İstanbul'da olun. Biletlerin geliri Türkiye Meme Vakfı/MEVA'ya bağışlanacak.

Sayısız müzisyen bu sahnede

KONSER
CEREN ARSEVEN
30 Ekim Cuma günü garajistanbul'da çok sayıda sanatçı adeta resmi geçit yapacak. Yedinci kez düzenlenen %100 Açık Sahne etkinliği için performans sergileyecek sanatçılar arasında kimler yok ki? Akustik performansıyla Bulutsuzluk Özlemi, İskender Paydaş ve konukları, rap'çi Ceza, Gripin, Aylin Aslım, Bedük, Atlas, Tibet Ağırtan ve Ters Takla bunlardan sadece bazıları. Gazeteci Tolga Akyıldız'ın düzenlediği %100 Açık Sahne biletleri Biletix'te. Fiyatı 34 TL.

Hayvanlar ve çocuklar için

Bir.One, hayvan ve çocuklara yardım etmek için başlatılan gönüllü bir hareket. Ve yardımınıza ihtiyaçları var. 28 Ekim'de Kılçık Mekan'da geliri barınaklara aktarılacak bir konser düzenliyorlar. Gecede Velvele, Sokak Lambası ve Can Gox; sokak hayvanları ve çocuklar için çalıp söyleyecek. Biletler 20 TL ve Biletix'te.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7/24 şehirde yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN