Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülerin benzerleri para makinesi gibi

Ünlülere benzerlikleri sayesinde zengin olan şanslı kişiler var. Marilyn Monroe'nun benzeri bugüne kadar 4 milyon dolar kazandı. Obama'nın kopyası ise yarım saatte 36 bin dolar alıyor

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Ünlülerin benzerleri para makinesi gibi
'İnsanlar çift yaratılmıştır...' Karşılaştığımız yüzleri sürekli tanıdığımız birilerine benzetiyoruz. Ama bilim dünyası henüz 'biyolojik bağımızın bulunmadığı ikizlerimizin var olduğu' tezini doğrulamadı. Hatta yeni yapılan bir araştırmada hiç tanımadığınız, ancak bize tıpatıp benzeyen biriyle karşılaşma ihtimaliniz trilyonda 1 çıktı. Gerçi ihtimal bu denli düşük olsa da zaman zaman mucizeler olmuyor değil. Geçtiğimiz ekim ayında İrlanda'da böylesi bir olay yaşandı. Her şey 32 yaşındaki Neil Douglas uçağa bindiğinde gerçekleşti. Yanına oturduğu 35 yaşındaki Robert Stirling ile tek yumurta ikizi kadar birbirlerine benziyorlardı. Çektikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştılar ve bir anda ünlü oldular. Siz de eğer tıpatıp benzerinizi bulmak istiyorsanız 'twinstrangers' isimli internet sitesine başvurabilirsiniz.

MARILYN MONROE'NUN AYNISI

Diğer taraftan ünlülere benzerlikleri sayesinde milyoner olan onlarca kişi var. Susan Griffiths bu şanslı kişilerden biri. Monroe'ya benzerliğini fırsata dönüştüren Susan, filmlerde, reklamlarda veya kliplerde rol alıyor. Rol başına bin 500 ile 4 bin dolar arasında kazanıyor. Organizasyonlara davet edilen veya dergilere kapak olan Susan, şimdiye kadar Monroe'ya benzerliği sayesinde 4 milyon dolar kazandı.

SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR

Liderlerin güvenlik riski olan bölgelere sahte ikizlerini gönderdikleri hep söylenir. Özellikle diktatörlerin bu yönteme başvurduğu iddia ediliyor. Eğer Kuzey Kore'nin genç diktatörü Kim Jong Un'un böyle bir dublöre ihtiyacı varsa, hiç şüphesiz seçeceği ilk kişi Minyong Kim olurdu. Güney Koreli olan Minyong, Kim Jong Un'a benzerliğiyle herkesi şaşkına çeviriyor. Bir süredir ABD'de yaşayan 25 yaşındaki Minyong, günde 100 kişinin kendisiyle fotoğraf çektirmek istediğini söylüyor. 2013'teki Grammy Ödül gecesine bile davet edilen Minyong, davet edildiği özel partiler sayesinde binlerce dolar kazanıyor. ABD Başkanı Obama'ya tıpatıp benzeyen Reggie Brown isimli ABD'li ise dışarıya çıkarken dış görüntüsünü değiştirmek zorunda kalıyor çünkü sokakta rahat yürüyemiyor. Obama kılığında katıldığı organizasyonlardan yarım saat başına en az 36 bin dolar ücret alıyor. Kolombiya'da yaşayan Hasmet Hischster Londono'nun benzediği kişi, başına oldukça dert açıyor. Londono, El Kaide'nin öldürülen lideri Usame Bin Ladin'in kopyası. O nedenle ülkesinden dışarıya çıkamıyor.

PAKİSTANLI TOM CRUISE
İsveç'te yaşayan 21 yaşındaki barmen Konrad Annerud da Leonardo DiCaprio'ya benzerliği sayesinde kısa sürede büyük üne kavuştu. Fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldıktan sonra bir ajanstan modellik teklifi aldı. Şimdi çekimlerden binlerce dolar kazanıyor. Pakistan Hava Kuvvetleri'nde pilot olan Yasir Mudasser de kısa bir süre önce ülkesini temsilen gittiği Paris Havacılık Fuarı'nda ünlendi. Verdiği pozla akıllara Tom Cruise'ın 1986'da canlandırdığı Top Gun filmindeki pilotu akıllara getirdi. Pakistanlı Tom Cruise olarak ünlenen Mudasser, ülkesine de bir yıldız gibi döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerin benzerleri para makinesi gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN