Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez gençler için Secret

İstemenin gücünü bir sır gibi sunan The Secret kitabıyla Rhonda Byrne'ın yakaladığı rüzgardan, kitabın filminin yapımcısı Paul Harrington da nasiplendi. Serinin gençlik kitabını yazdı

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Bu kez gençler için Secret
The Secret (Sır) filminin yapımcısı Paul Harrington, filmle aynı ismi taşıyan kitabın yazarı Rhonda Byrne'dan öğrendikleriyle yeni bir kitap yazdı...
Bu kez sırrı gençlerle paylaşıyor; başarı örnekleriyle istemenin gücünü anlatıyor.
Artemis Yayınları'ndan çıkan The Secret Gençliğe Güç, hayata başlarken sırrı bilmenin gücünü sunuyor.
Satırlar arasında sunulan sır basit; İsteyeceksin! Ama isterken, "İstediğim şey nereden gelecek?" diye kafanı takmayacaksın.
İlla detaylarıyla istemenin gücünü öğreneceğim diyorsanız, Paul Harrington'un kitabının sizi motive edeceği kesin!
Kitapta asıl ilgi çeken ünlü isimlerin başarı hikayeleri... Bunlardan biri dünyanın en ünlü aktörlerinden birinin hikayesi... Bu ünlü aktörün gençlere örnek gösterilen anısı kitaptaki cümlelerle şöyle; "İşi olmayan ve meteliğe kurşun atan bir aktör, birgün yıldızların şehri Hollywood'a bakan bir tepeye çıkıyor.
Film setlerine bakarken, gündüzleri liseye gidip geceleriyse bir fabrikada temizlik işçisi olarak çalıştığı gençlik yıllarını hatırlıyor. O yıllarda, ailesi evlerinden çıkmak zorunda bırakılmış, sonra da bir karavanda yaşamak zorunda kalmışlardı.
Hatıraları bir kenara bırakmaya çalışarak, mevcut durumunu düşünmeye başlıyor ve çok değişik bir şey yapıyor. Kendine 10 milyon dolarlık bir çek yazıyor! Çekin üzerine de, "Oyunculuğunun karşılığı olarak" yazıyor ve beş yıl sonrası için bir tarih belirliyor.
Hedefini hatırlatması için çeki sürekli yanında taşıyor ve en çok sevdiği işi yani oyunculuğu yapmaya devam kararı alıyor!
Genç aktör, beş yıl sonra, tam olarak çekin üzerinde yazdığı tarihte, başrolünü oynadığı her bir film için 10 milyon dolardan fazla para kazanmaya başlıyor.
Çekin üzerinde yazan isim kim mi dersiniz? Jim Carrey...
Kitapta Jim Carrey'nin işsizken ve beş parasızken 10 milyon dolar kazanacağını düşünecek hiçbir sebebinin olmadığının altı çiziliyor. "Ama bu onu durdumadı, ne istediğine karar verdi, sonra da ona ulaşacağına inandı. Sen de aynısını yapabilirsin" deniyor. ŞÜPHE

ENGELİNE TAKILMA
Kitabın ilgi çekici bölümlerinden biri de Şüphe Engeli başlıklı kısım. Şöyle açıklanıyor durum; Birçok insanın kendi potansiyelleri ve yetenekleri hakkında şüpheleri vardır.
Kendilerini küçümseyerek moral bozarlar ve hep başkalarının başarılı olabileceğini söyleyerek başarılı olamayacaklarına inanırlar. Şöyle yorumlar yaparlar: "Belki sen yapabilirsin ama ben beceremem, yeterince zeki değilim, işlerden pek anlamam..."
Oysa; Halle Berry'nin, oyuncu olmak için mücadele ederken kalacak bir evi yoktu ve geceleri New York'ta bir barınakta kalıyordu.
Rock grubu Matcbox Twenty'den Rob Thomas'ın evi yoktu ve üç yıl boyunca plajda, bankların üzerinde yatarak yaşadı.
Christina Aguilera ve annesi, babasının fiziksel şiddet uygulamalarına maruz kalmıştı...
Hayatın ne kadar kötü görünse de, senden daha kötü durumda olanlar mutlaka vardır. Şu an uğraştığın zorluklardan daha zor durumlarla uğraşmış olan ve tüm o zorluklara karşın büyük başarılar kazanmayı beceren birileri de mutlaka olmuştur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez gençler için Secret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN