Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamera arkasındaki Batman Superman

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Kamera arkasındaki Batman Superman

THY'nin resmi sponsoru olduğu Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde çekimler büyük bir gizlilikle yapıldı. 25 Mart'ta vizyona girecek, yılın merakla beklenen gizemli filminin set fotoğraflarını Türkiye'de ilk defa Pazar SABAH yayımlıyor. Büyük bir mücadelenin yaşanacağı filmin kamera arkasından yansıyanlar ekibin eğlenerek çalıştığı yönünde!

Sevdiğiniz iki insan kavgaya tutuşsa, malum hemen ayırmaya kalkarsınız! Sinemanın iki miti Batman ile Superman'in ilk kez karşı karşıya geldiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmiyle ilgili de durumumuz bu. "Durun siz iyi taraftasınız" demek geliyor insanın içinden. Ama ikisi de süper kahraman olduğu için onları ayırma şansımız yok. Maazallah kavgada birinden kaza yumruğu yesek o an kim vurduya gidebiliriz... Ama yıllardan beri iyilerin yanında saf tutmuş, defalarca insanlığı kurtarmış bu iki süper kahraman neyi paylaşamıyor da kavgaya tutuşuyor? Bu sorunun cevabını film 25 Mart'ta vizyona girince öğreneceğiz. Tabii bu kavgadan kimin galip çıkacağını da... Aslında büyük bir gizlilik içinde çekilen filmle ilgili bildiklerimiz bilmediklerimizden az! Fragmanlardan ve setten sızan bilgilere göre filmlerde hep ilahlaştırılan, büyük bir kurtarıcı olarak görülen Superman'in karanlık tarafa geçtiği için Batman'le karşı karşıya geldiği izlenimi var. Superman'in neden olduğu yıkım, onun kurtarıcılık vasfının insanlık tarafından sorgulanmasına neden olur. Bu sorgulama da onun dengesini bozar, o da gücün karanlık tarafına meyletmeye başlar! Batman'le bu nedenle çatıştığını düşünmemiz bu yüzden. Ama baştan söyleyelim işin içinde, müthiş zekasını hep şeytani planlar yaparak heba eden Lex Luthor varsa durup birkaç kez düşünmek gerek! Christopher Nolan, Kara Şövalye serisiyle Batman'in yıldızını yeniden parlattıktan sonra malum Hollywood bir başka ikonik süper kahraman Superman için de aynı şeyi yapmak istemişti. Lakin 2006 yapımı Superman Dönüyor'un başarısızlığı planları aksattı. 2013'te 300 Spartalı'nın yönetmeni Zack Snyder ile yeni bir hamle yapıldı. Superman'in hikayesi, Man of Steel ile yeni baştan yazıldı. Bu sefer maya tutmuştu! Aslında Batman v Superman: Adaletin Şafağı bu hamlenin devamı... Filmde Batman, Superman'in dünyasına dahil oluyor. Çünkü Man of Steel'in ana kadrosu yerli yerinde duruyor. Superman yine Henry Cavill'e teslim. Lois Lane'ni Amy Adams, Perry White'ı Laurence Fishburne, General Swanwick'i Harry Lennix canlandırıyor. Serinin ikinci filminde ilk defa Superman'in azılı düşmanı Lex Luthor devreye giriyor. Onu da Jesse Eisenberg oynuyor. Batman cephesinde ise kadro yeni. Bilindiği gibi Ben Affleck, Bruce Wayne/ Batman olarak ilk defa yarasa köstümünü üzerine geçirecek. Onun sadık uşağı Alfred'i ise Jeremy Irons canlandıracak. Türk Haya Yolları'nın resmi sponsoru olduğu film, vizyona girince aslında her şey netleşecek kafamızda. Ama o güne kadar kafamızda bir tuhaf sorular! Çekimleri büyük bir gizlilik içinde yapılan filmin özel set fotoğraflarını Türkiye'de ilk defa yayımlayarak bir nebze olsun merakları giderelim istedik!Filmin sürprizi Wonder Woman!


Batman ve Superman'in karşı karşıya gelmesinin ötesinde filmin önemli bir sürprizi, bir başka süper kahraman Wonder Woman'ın sinemada ilk defa bu filmle görünecek olması. Gal Gadot'un canlandırdığı Wonder Woman'ın iki süper gücü, ortak düşmanlarına karşı mücadele etmeleri için ikna edici bir unsur olarak ortaya çıkması yüksek ihtimal.Alfred, Jeremy Irons'a teslim!


Batman'in sadık uşağı ve bir anlamda akıl hocası Alfred, Batman filmlerinin en sevilen karakterinden biridir. Kara Şövalye serisinde İngiliz oyuncu Michael Caine'nin canlandırdığı Alfred'i, filmde bir başka İngiliz Jeremy Irons oynuyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamera arkasındaki Batman Superman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN