Türkiye'nin en iyi haber sitesi

final oynar Türkiye gruptan çıkar

10 Haziran’da başlayacak Euro 2016’da 24 takım şampiyonluk için mücadele edecek. Favorisi az ve sürprizi bol turnuvayı SABAH ve a Spor’dan sekiz spor yazarıyla değerlendirdik. Yazarlar Türkiye’nin gruptan çıkacağını söylüyor, ya da Fransa’nın final oynaması ise muhtemel. Fransız futbolcular Antoine Griezmann ve Paul Pogba'nın bu turnuvada yıldızının parlama olasılığı yüksek. Gol krallığında ise Griezmann ile Alman Thomas Müller yarışacak gibi görünüyor. Türk Milli Takımı'ndaysa yıldız isimler olarak Oğuzhan Özyakup, Arda ve Volkan Şen'in adı öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Almanya final oynar Türkiye gruptan çıkar
Futbolseverlerin en keyifli yaz mesailerinden biri olan 15. Avrupa Futbol Şampiyonası yani Euro 2016, 10 Haziran Cuma günü ev sahibi Fransa ile Romanya arasında oynanacak maçla başlayacak. Sonrasında da bir ay boyunca futbolla yatıp kalkacağız. Geçmiş turnuvalarda 16 takım arasında geçen şampiyonluk mücadelesi bu sefer 24 takım arasında geçecek. Dolayısıyla şampiyona daha heyecanlı olacak. Gerçi terör saldırısı tehditleri nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında geçmesi beklenen bir şampiyona da var karşımızda. Şampiyona öncesi SABAH ve a Spor'dan sekiz spor yazarını bir araya getirdik. Onlar da Euro 2016'nın favorilerini, sürpriz yapacak takımları, hayal kırıklığı yaşatacak ülkeleri, Türkiye'nin gruptan çıkma şansını, yıldızı parlayacak futbolcuların kimler olacağını değerlendirdi.

, Fransa ve İspanya favori
Sekiz kişilik yazar kadromuzun altısına göre (Metin Tekin, Bülent Timurlenk, Serkan Korkmaz, Gürcan Bilgiç, Ömer Üründül, Bülent Değerli, Ahmet Çakar) turnuvanın en favori iki takımı ile ev sahibi Fransa. Bu takımlara ek olarak Üründül ve Korkmaz İspanya'nın da favori olduğunu belirtiyor. Erman Toroğlu ise uzun süre birlikte oynayan futbolculardan oluşan takımın favori olacağını söylüyor.

Oğuzhan Özyakup, Arda ve Volkan Şen millilerin yıldızı
Genç ve dinamik bir takımımız var. Peki bu turnuvada Türkiye'nin yıldız futbolcusu ya da futbolcuları kim olacak? Yazarlarımız özellikle Oğuzhan Özyakup'a (Değerli, Timurlenk, Bilgiç, Korkmaz) dikkat çekiyor. Arda Turan (Tekin ve Timurlenk) ile Volkan Şen (Değerli, Bilgiç) de öne çıkan diğer isimler. Bu isimler dışında Emre Mor (Değerli), Mehmet Topal (Ömer Üründül), Caner Erkin (Değerli), Volkan Babacan (Erman Toroğlu), Hakan Çalhanoğlu (Çakar) ve Cenk Tosun'un da (Tekin) turnuvada yıldızının parlayacağı düşünülen futbolcularımız.

İlk finalist Almanya!
"Finali hangi takımlar oynar?" Erman Toroğlu "Bunu bilmek için müneccim olmak lazım" diyor. Diğer yazarlarımız onun gibi düşünmüyor. Ömer Üründül ve Bülent Timurlenk -İspanya; Ahmet Çakar Fransa-Belçika ya da Almanya- Belçika; Serkan Korkmaz ve Gürcan Bilgiç de Fransa-İspanya ya da Almanya-İspanya'nın final oynanacağını düşünüyor. Bülent Değerli ise finalistlerden birinin sürpriz bir takım olacağını söylüyor.

Türkiye'nin şansı var!
Euro 2016'da ilk etapta bizim için en çok merak edilen soru şu: Türkiye gruptan çıkar mı? Yazarlarımız bu konuda milli takımımıza güveniyor. Metin Tekin, Bülent Timurlenk, Serkan Korkmaz, Gürcan Bilgiç, Ömer Üründül "Kesinlikle çıkar" diyor. Ahmet Çakar yüzde 30 şans veriyor. Erman Toroğlu çıkma ihtimali düşük ama çıkarsa milli takımın Euro 2016'dan iyi bir dereceyle ayrılacağını düşünüyor. Gruptan çıkmaz diyen tek yazarımız var o da Bülent Değerli.

Sürprizin adı Belçika!
"Hangisi olur bilemem ama her turnuvada illaki sürpriz yapan bir takım olur" diyen Erman Toroğlu aslında malumu ilan ediyor. Peki hangi takımlar gerçekten sürpriz bir çıkış yapabilir? Yazarlar arasında sürpriz beklentisi en yüksek takım Belçika (Tekin, Değerli, Timurlenk). Onu Hırvatistan (Çakar, Değerli, Korkmaz), İzlanda (Üründül, Değerli, Bilgiç) ve Türkiye (Timurlenk, Korkmaz, Bilgiç) takip ediyor. Bülent Değerli ayrıca Slovakya'nın da sürpriz yapabilecek bir potansiyeli olduğunu belirtiliyor.

Griezmann, Paul Pogba yıldız adayları
"Hangi futbolcuların yıldızı parlar?" diye yazarlara sorunca en çok Fransız futbolcu Antoine Griezmann'ın (Çakar, Tekin, Bilgiç) adı öne çıktı. Griezmann'ın dışında yine Fransız Milli Takımı'ndan Paul Pogba da (Tekin, Korkmaz) yıldızı parlayacak isimlerden biri olarak anılıyor. Ömer Üründül Jamie Vardy (İngiltere), Kingsley Coman (Fransa), Manuel Neuer'e (Almanya), Bülent Değerli Emre Mor (Türkiye), Renato Sanches (Portakiz) ve Mateo Kovacic'e (Hırvatistan), Gürcan Bilgiç Tony Kroos'a (Almanya), Metin Tekin de Kevin De Bruyne'a (Belçika) dikkat çekiyor.

Gol krallı ya Almanya'dan ya Fransa'dan
Gol kralsız turnuva olmaz. Erman Toroğlu gol kralının finale kalan takımdan çıkacağını bu işlerin böyle olduğunu söylüyor. Finale kalma olasılığı yüksek bulunan Fransa'dan Griezmann'ın (Değerli, Timurlenk, Bilgiç, Tekin) adı gol krallığı için geçiyor. Diğer gol kralı adayı ise Almanya'dan Thomas Müller (Değerli, Korkmaz, Çakar). Ömer Üründül, Olivier Giroud (Fransa); Değerli, Harry Kane (İngiltere); Bilgiç, Mario Gomez'in (Almanya) de şansı olduğunu söylüyor.

İtalya ve İngiltere hayal kırıklığı yaşatacak!
"Euro 2016'da hangi takım hayal kırıklığı yaşatır?" diye sorunca, İtalya açık ara önde (Üründül, Değerli, Timurlenk, Bilgiç, Çakar, Tekin). İkinci sırada ise İngiltere (Timurlenk, Korkmaz, Bilgiç, Çakar) var. Bülent Değerli ile Metin Tekin favoriler arasında gösterilen İspanya'nın da hayal kırıklığı yaşatacağını söylerken, Serkan Korkmaz Belçika'nın beklenen sürpriz çıkışı yapamayacağını ve bir hayal kırıklığı yaşatacağını düşünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya final oynar Türkiye gruptan çıkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN