Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fotoğraflar kokuyor

Teknolojik telefonlarımız ve sayısız uygulamalarla kendimizi fotoğraf sanatçısı gibi hissetmeye başladık. Oysa bazı fotoğraflar gerçekten de e geçiyor

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Bu fotoğraflar tarih kokuyor
2010 yılında yayın hayatına başlayan Fransız haber sitesi Demotivateur, geçtiğimiz günlerde e geçen çarpıcı fotoğrafları okuyucularıyla paylaştı. Hepimizin cep telefonlarındaki sayısız uygulamayla kendimizi iyi birer fotoğrafçı sandığımız şu günlerde bu fotoğraflar, fotoğrafçılığın nasıl önemli bir sanat dalı olduğunu bir kez daha hatırlamamıza vesile olacak... Tarihe damga vuran kişilerin birer anı olarak çekilmiş olan fotoğrafları sizleri de o günlere götürecek...

ABRAHAM LINCOLN: 1809 yılında dünyaya gelen Abraham Lincoln, Amerika'nın 16'ncı başkanıydı. Cumhuriyetçi Parti'nin ilk başkanı olan Lincoln, ülkede köleliği bitirerek tarihe geçti. Bu fotoğraf da onun çekilen ilk fotoğrafı olarak tarihi bir önem taşıyor.

THEODORE ROOSEVELT: 1858 yılında New York'ta dünyaya gelen Theodore Roosevelt, Amerika tarihinin en genç başkanı oldu. 1901 yılında 42 yaşında başkan seçilen Roosevelt'in bu eğlenceli fotoğrafı da tarihe geçen fotoğraflar arasında yer aldı.

ELVIS PRESLEY: Müzik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Elvis Presley'nin 1958 yılında çekilen bu fotoğrafı tarihe damga vuracak türden. Amerikan ordusunda yer alan ve 'da görev yapan Presley, bu fotoğrafta bazuka kullanmayı öğreniyor. Teksas'ta askeri eğitimini alan ve yaklaşık iki yıl Avrupa'da görev yapan ünlü şarkıcı, jip kullanıyordu.

ALBERT EINSTEIN: 1931 yılında çekilen bu fotoğraf, şu an Kuzey Arizona Müzesi'nin fotoğraf arşivlerinde bulunuyor. El Tovar Studios tarafından Büyük Kanyon'da çekilen fotoğraf Amerika'ya ikinci ziyaretini gerçekleştiren Albert Einstein'a ait. 1930- 1931 yılları arasında California Intitute of Technology'de zaman geçiren Einstein, kaldığı El Tovar Hotel'in fotoğraf stüdyosundan kendisinin ve bölge yerlilerinin fotoğraflarını çekmelerini istemiş.

ADOLF HITLER: İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde müttefik orduları 'nın başkenti Berlin'in kapılarını zorlarken Nazi lideri Adolf Hitler sığınağında intihar etmişti. Tarih 30 Nisan 1945'i gösteriyordu ve savaş bu olayla sonlandı. Sığınağa giren müttefik ordu görevlilerinin çektiği bu fotoğraf da tarihe geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fotoğraflar tarih kokuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN