Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayrı bir dünyanın kapısı Alaçatı

Alaçatı’sız yarımdır Çeşme. Kendisine has mimari yapısı ve renklerin tüm tonlarının yer bulduğu Alaçatı, adeta kartpostal gibi... Rüzgarı nedeniyle sörfçülerin de vazgeçilmez durağı

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Ayrı bir dünyanın kapısı Alaçatı

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, rengarenk çiçeklerle bezenmiş sıra sıra evleri ile Alaçatı, başka bir dünyaya açılıyor sanki. Burada, kendinizi adeta başka diyarlarda hissediyorsunuz. Korunmuş dokusu ve kendine özgü mimariye sahip evleriyle adeta kartpostaldan çıkmış gibi. Renklerin tüm tonları, bu ayrı dünyada yer bulmuş kendisine. Hayalleri süsleyen panjurlu evleri ve butik otelleri insan ruhuna hitap ediyor. Birbirinden şık butik otellerin her bütçeye uygun olduğunu da belirtelim.

FESTİVALLER MERKEZİ
Bu şirin durağında, günlük yaşamla turizm adeta iç içe geçmiş. Yöre insanıyla kahvehanelerinde oturup sohbet edebiliyorsunuz. Alaçatı, etkinlikler, festivaller, çeşitli yarışlarla da sık sık kamuoyunun gündeminde. Bisiklet şenliği, uçurtma yarışları, ot festivali, bağımsız film festivali bu etkinliklerden bazıları.

SÖRFÇÜLERİN VAZGEÇİLMEZİ
Dokusu ve güzelliğiyle kendisine hayran bırakan Alaçatı, özellikle sörfün aranan bölgesi. Sörf tutkunlarının da vazgeçilmezi. Rüzgarı nedeniyle sörfçülerin önemli adresi, uluslararası sörf ve yat yarışlarına da ev sahipliği yapıyor. Burada, sörfle tanışabileceğiniz birçok spor kulübünün bulunduğunu da hatırlatalım.

KAVUNU VE KÖMÜR ATEŞİNDEKİ BALIĞI
Kendine özgü güzelliklere sahip bu turizm beldesi, Ege ve Akdeniz mutfağının lezzetlerini sunuyor misafirlerine. Toprağının özelliği nedeniyle Alaçatı, kavunuyla da öne çıkıyor. Sadece kavunları mı? Beyaz soğanı, hurma zeytini, sakızlı dondurması ile kömür ateşinde pişen ızgara balıkları... Hepsi birbirinden lezzetli...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrı bir dünyanın kapısı Alaçatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN