Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katile sesleniş: Cesursan kaçma

22 yaşındaki , iki buçuk ay önce ’da öldürüldü. Katili kaçtı. Kaçmakla yetinmedi; Işık’ın ailesinin peşine düştü. Mesajlarında “Cesurlar için çıkmaz yol yoktur. Ya bir yol bulurlar ya bir yol açarlar” yazdı. Acılı aile, firari katile: “Cesursan kaçma ve adalete teslim ol” diyor

Giriş Tarihi: 22.3.2020 ABONE OL
Katile sesleniş: Cesursan kaçma

Vatani görevini Erzincan'ın Başbağlar Köyü'nde Jandarma Komando olarak yapan Mustafa Işık, bir yıl önce teskere aldı. 22 yaşında lise mezunu bir gençti. Araba tutkusu vardı. Çalışmayı çok seviyor ve istiyordu. Babası Murat Işık, oğluna dokuz ay önce Avcılar'da bir iş yeri açtı. İş hayatına atıldı. İlk işi, çok sevdiği arabalar üzerineydi. Babası, Esenyurt'ta ona bir de daire satın aldı. Çünkü Mustafa Işık evlenmeyi planlıyordu. Fakat yeni evine taşınmadı. Kapısını dahi açmadı. Nedeni; yalnız yaşama korkusu değil, ailesine olan düşkünlüğüydü. Anne ve babasına "Sizi bırakamam" dedi; onlarla birlikte yaşamaya devam etti. Mustafa, 8 Ocak gecesi Eray E. isimli yakın bir arkadaşıyla birlikte bir başka arkadaşının doğum günü için İstanbul Avcılar'da bir restorana gitti. Saat 23.00'te oradan ayrılıp birlikte Avcılar Sahili'ne gittiler. Bir süre burada oturdular.

SUÇ ALETİ BIÇAĞIYLA BİRLİKTE SIR OLDU
İddialara göre; Mustafa Işık cinayetinin katil zanlısı olarak aranan Fatih K., kız arkadaşı Gözde A.'nın arkadaşı olan ve aynı zamanda çocukluk arkadaşı olduğu Zeynep Ö.'yü aracına aldı. Mustafa Işık, arkadaşı Eray E. ile birlikte kız arkadaşı Zeynep Ö.'nün bindiği aracı takip etti. İki araç Fatih'e geldiğinde Mustafa Işık ile hiç tanımadığı Fatih K.'nın arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce Fatih K., cebinden çıkardığı bıçakla Mustafa Işık'ı göğsünden bıçakladı. Fatih K.'nın yanındaki iki kişi ise Mustafa Işık'ın arkadaşı Eray E.'ye saldırdı. Katille birlikte sır olan o suç aleti bıçak Mustafa Işık'ın bedenine saplandığında saatler 02.45'i gösteriyordu. İşte o saatlerde; ikamet adresi Fatih'te olan katil zanlısı Fatih K.'nın (21) firarı da başladı.

DÖRT GÖRGÜ TANIĞI "O BIÇAKLADI" DEDİ
İstanbul Cinayet Masası Polisleri, cinayetin ardından dört kişiyi gözaltına aldı. Katil zanlısının iki arkadaşı Selim S. ve Melih K. tutuklandı. Sekiz kişinin ise "Görgü Tanığı" sıfatıyla ifadelerine başvuruldu. Tamamı cinayet esnasında olay yerindeydi. Cinayet soruşturmasında ifadeleri alınan dört kişi Mustafa Işık'ı kaçan Fatih K.'nın bıçakladığını söyledi. Cinayet Masası dedektifleri şimdi pusuda... İtinayla temizleyerek parlattıkları, katil zanlısının bileklerini arkada buluşturmayı bekleyen kelepçeleri, pantolonlarının kemer askılarında iz sürüyorlar. Ulaştığımız bilgilere göre; yakalanması an meselesi olan katil zanlısı Fatih K., iddialara göre uyuşturucu, hırsızlık, gasp, darp ve yaralama suçlarından sabıkalıydı. Firar ederken, aynı zamanda Mustafa Işık'ın ailesini tehditlerle sindirmeye başladı. Baba Murat Işık'a tehdit dolu mesajlar gönderdi.

TEHDİT DOLU MESAJLARI GÖSTERDİ
Acıları taze olan Işık Ailesi evlerinde bizi misafir etti. Mustafa Işık'ın annesi ve babası, yaşlı gözlerinin önünden film şeridi gibi geçen anıları ve yaşadıklarını bizimle paylaştı. Baba Murat Işık, aranan firari katil zanlısının cep telefonuna gönderdiği mesajları gösterdi. O mesajlarda "Oğlunu ben bıçaklamadım. Onun için teslim olmayacağım. Benimle ilgili bir daha sağda solda yazılar yazıp, konuşmayın. Canınızı yakarım. Aksi halde seni de oğlunun yanına göndereceğim. Ben her şeyimi kaybetmişim, benim hayatım bitmiş. Sizi de bitireceğim" yazıyordu. O mesajların tamamı savcılık makamlarıyla paylaşıldı. Baba Murat Işık, katil zanlısının yazdığı "Cesurlar için çıkmaz yol yoktur. Ya bir yol bulurlar ya bir yol açarlar" paylaşımına üç cümleyle karşılık veriyor: "Siz hiç kaçan bir cesur gördünüz mü? Ben hayatımda ilk defa görüyorum. Cesursan kaçma ve adalete teslim ol."
Arabasını sadece bir defa kullanabildi
Mustafa Işık'ın babası Murat Işık: "Oğluma iş yeri açtıktan sonra İstanbul Esenyurt'ta ona bir de daire aldım. Evlenmeyi planlıyordu. Öldürülmeden bir hafta önce de bir araba aldım. Araba sevdalısı bir çocuktu. Evinde bir gün bile oturamadı. Aracını doya doya kullanamadı. Sadece bir defa kullanabildi. O kadar iyi ve iyiliksever bir insandı ki; size nasıl olduğunu anlatamam. Sokak hayvanlarını beslerdi. Kızdığımda "Baba ben sana karşılık verip de seni kıramam" derdi. Ama işte gün geldi; bir sabıkalı suç makinesi ona kıydı. Öldürdü. Şimdi de gözünü bize dikmiş. Küfürler ediyor ve bizi tehdit ediyor."

CANIMIZIN İÇİNİ ALDIĞI YETMEMİŞ
Mustafa Işık'ın annesi Zeliha Işık: "Oğlumu her gün evden ben uğurlardım. O melek gibi bir çocuktu. Beni öpmeden asla evden dışarıya çıkmazdı. Bize çok ama çok düşkündü. Biz, oğlumuz hakkında ölene dek bir kişiden dahi kötü veya olumsuz bir cümle duyduğumuzu hatırlamıyoruz. Ben oğlum öldürüldükten sonra felçten döndüm. O katil, canımızın içini aldığı yetmemiş gibi şimdi bir de bizi tehdit ediyor. Yetmedi; bizim de canımızı alacak. Dilerim ki önce yakalanıp adalete teslim edildiği günü; ardından da ölmek için Allah'a yalvardığı günleri görürüm."

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Katile sesleniş: Cesursan kaçma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA