O Otobüsün Şoförü Olay Anını Anlattı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 10:31
Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırıda yaralanan şoför Ufuk Kıran, bir anda yan camın kırıldığını ifade ederek, "Soğukkanlı bir şekilde otobüsü kenara yanaştırdım. Hem kendim hem de arabadakiler uğruna son hamlemi yaptım ve otobüsü kenara yanaştırdım" dedi.
Kıran, olayın ardından ilk kez konuştu. Yerel bir televizyon kanalında yayınlanan programa telefonla bağlanan Kıran, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Çenemde kırıklar var. İki saçma var. Doktorlar nasıl uygun görürse ileride bakılacak" şeklinde konuştu.
"SİLAH AKLIMIZIN UCUNDAN GEÇMEDİ"
Kıran, olay anında yaşananları da anlatarak, şunları söyledi:
"Bir anda şoför camı kırıldı. Silah olduğu aklımızın ucundan geçmedi. Ağzımdan kan gelmeye başladı. Boğulacak gibi oldum. Soğukkanlı bir şekilde otobüsü kenara yanaştırdım. Hem kendim hem de arabadakiler uğruna son hamlemi yaptım ve otobüsü kenara yanaştırdım. O anda kan kaybediyordum. Otobüsten indikten sonra daha fazla kan kaybetmeye başladım. Otobüsten inip polis otosuna bindim. O anda şuurumu kaybetmişim. Sonraki gün uyandım."
"HEP KARDEŞİZ"
Yaşananları değerlendiren Kıran, "Biz Türkiye’yiz, Karadenizliyiz. Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi ile biriz. ve Trabzon ayrı değiliz. Sürmene ile Rize ayrı bir yer değil ki. Hep kardeşiz. Aramızdan kendini bilmez biri çıktı. Onu Allah’a havale ettim. İnşallah yakalanır ve adalete teslim edilir. Sürmene’yi suçlamak doğru değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O Otobüsün Şoförü Olay Anını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN