Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ovit Yeni Bir Rekora Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından, Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında 11 Nisan Cumartesi günü Ovit Yaylasında “Dünyada En Çok Çocukla En Kısa Sürede Kardan Adam Yapma” rekorunun deneneceği 4. Uluslar arası Ovit Kar Festivali düzenlenecek.
Dünyada; 200 çocukla Rusya ve 260 çocukla İsviçre’den sonra dünyada en çok çocukla kardan adam yapma rekorunun deneneceği Ovit Yaylasında, yaklaşık 450 çocuğun görev alması planlanıyor. Ekşioğlu Vakfı’ın düzenlediği organizasyon 11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 10:00 ile 18:00 saatleri arasında 2 bin 460 rakımlı Ovit Yaylası’nda gerçekleştirilecek. ‘Dünyada En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma’ rekoru kırılarak Rize’deki RENK Projesi dünya çocuk rekorlarına ismini yazdıracak.
OVİT YAYLASINDA ‘RENK’Lİ REKOR DENEMESİ
Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı ve Organizatör Necati Selvitop, Rize Valiliği’nin uyguladığı RENK Projesine destek amacıyla yapılan kar festivaline Rize Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyelerinin de destek verdiği belirtip, Rize’nin çocukları ile Ovit’te bir rekora imza atmayı hedeflediklerini söyledi. Selvitop, “Ekşioğlu Vakfı olarak Rize’nin eğitim sıralamasını yukarılara çekmek için çalışan Rize Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çabalarına katkı sağlamak amacıyla vakıf olarak elimizi taşın altına koymak istedik. Vakıf Başkanımız Ali Ekşi’nin öncülüğünde RENK projesine destek için rekorlarla anılan Ovit yaylasında dünyada en çok çocukla kardan adam yapma rekorunu kıracağız. İl merkezi ve 11 ilçemizden misafirimiz olacak olan 450 öğrenci ile birlikte öğretmen ve milli eğitim camiamızdan toplamda 570 eğitimci ile güzel bir rekor denemesi yapacağız” dedi.
ALİ EKŞİ: "EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"
Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, sosyal sorumluluk anlayışları gereği vakıf olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi yetişmesi ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da eğitimden geçmektedir. Bu nedenle Rize’de yürütülen RENK projesine destek amacıyla Rize valiliğimizle birlikte Ovit yaylasında çocukların gönüllerince eğleneceği ve kardan adam yaparak rekor denemesi yapacakları kar festivalinin bu yıl 4’üncüsünü düzenliyoruz. Tüm Rizelileri ve halkımızı kar festivalimize bekliyoruz” dedi.
Ekşi ayrıca “Bize bu organizasyonda destek veren Rize’nin eğitim düzeyini en üst seviyeye çıkarmak için gecesini gündüzüne katan Rize Valimiz sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere Milli Eğitim camiamıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı ve Organizatör Necati Selvitop ile Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi Öner Çakal ile birlikte Özel İdare yetkilileri ve bazı okul müdürleri Ovit Dağında incelemelerde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ovit Yeni Bir Rekora Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN