Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
“Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı
ÇAYKUR’un sponsorluğunda Ulusal Çay Konseyi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 4 Bin 500 fotoğrafın yarıştığı ‘’Türkiye Çay İçiyor’’ temalı fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı.
Ulusal Çay Konseyi Başkanı ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen program ve sergi açılışı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleşti.
Yapılan yarışma ve fotoğrafların değerlendirilmesi ile ilgili bilgi veren Organizasyon Jürisi Emin Kanbur, “Türkiye’nin her bölgesinden 4 Bin 500 fotoğraf yarışmaya katıldı. Türkiye gerçekten aşkla, sevgiyle, sıcaklıkla, muhabbetle çay içiyor. Sevindirici olan diğer bir husus Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun açıklamasına göre yapılan diğer yarışmalarda katılım yaklaşık 2000-2500 fotoğraf seviyesinde olurken ‘Türkiye Çay İçiyor’ yarışmasına bunun iki katı düzeyinde bir katılım gerçekleşmiş olmasıdır. Şunu ifade etmek istiyorum ki fotoğraf konusunda bir cennet. Su havzalarıyla, Kaçkar’ıyla, bitki florasıyla, gölleriyle, yaylalarıyla. Bunu neden ifade ettim bizde bu tür yarışmaların geleneksel hale getirilmesini istiyoruz. Ancak fotoğrafların değil, fotoğrafçıların Rize’ye davet edilerek Rize’nin tüm güzellikleriyle fotoğraflanmasını sağlamak istiyoruz. Ben destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
Daha önce esnaf dernekleriyle ‘Çay ve Esnaf’ konulu kısa metrajlı bir film yarışması düzenlediklerini belirten ÇAYKUR Genel Müdürü ve Ulusal Çay Konseyi Başkanı İmdat Sütlüoğlu, “90 yıldır hayatımızda olan çay Bölgemizde üretilmeye başlatıldıktan sonra ülkemizde yoğun bir şekilde tüketilmeye başlandı. Gerçekten Türkiye güzel çay içiyor. Dünyada en çok çayı biz içiyoruz. Çay hayatımızın odağına girdi. Sabah gözümüzü açtığımızda çay içiyoruz, akşam gözümüzü kapatıncaya kadar günün her safhasında çay içiyoruz. Sohbetlerimizde, resmi görüşmelerimizde, iş görüşmelerimizde arkadaş-dost ziyaretlerinde çay içiyoruz. Hiçbir milletin hayatında çay bu kadar derin bir şekilde yer almamıştır. Hiçbir milletin hayatının odağında yer almamıştır. Bunu memnuniyetle görüyoruz. Dünyanın en sağlıklı çayını biz üretiyoruz. Hedefimiz çayımızı Dünya pazarlarına tanıtarak yaymak ciddi bir dış pazarı oluşturmak hem de ülkemiz insanının çaydan daha üst düzeyde gelir elde edebilmesini sağlamak. Yaptığımız bu çalışmalar çerçevesinde ‘Türkiye Çay İçiyor’ fotoğraf yarışmasını gerçekleştirmiş olduk. Ulusal Çay Konseyi olarak bu projede katkısı olan bütün arkadaşlarıma, katılımcılara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların sonunda düzenlenen bir törenle yarışmada dereceye giren fotoğrafçılara ödülleri Rize Vali Yardımcısı Mehmet ÖZER, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu tarafından verilirken, yapılan açılış töreninin ardından fotoğraf sergisi gezildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Türkiye Çay İçiyor” Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN