Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hediyelik ’Çaylık’lar Piyasada

Giriş Tarihi: 23.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Hediyelik ’Çaylık’lar Piyasada
Çaykur Genel Müdürlüğü, en değerli çayını, Halk Eğitim Merkezleri tarafından üretilen yerel motifli hediyelik eşyaların içerisinde “Çaylık” ismi ile piyasaya sürdü.
Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik açıdan gelişmesinde önemli rol oynayan ÇAYKUR, bu kez sosyal ve kültürel bir projeye daha imza attı. ÇAYKUR özenle üretilmiş en değerli çaylarını, ve çevresindeki Halk Eğitim Merkezleri’nde bayanlar tarafından üretilen yöresel motifli hediyelik eşyaların içerisinde, hediyelik ürün olarak “Çaylık” ismi ile piyasaya sürüyor.
Ahşap, Rize bezi dokuması ve gümüş işleme gibi 44 farklı ürünle birlikte piyasaya sürülen yeni hediyelik çayların satış fiyatları ise 10 TL ile 50 TL arasında değişiyor. Proje ile hem Halk Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören bayanların gelir elde etmesi hem de yörenin sahip olduğu kültürel değerlerin tüm dünyaya tanıtılması amaçlanıyor.
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bugün Genel Müdürlük Binası’nda düzenlenen toplantı ile yeni ürünleri basına ve kamuoyuna tanıttı. Sütlüoğlu yaptığı açıklamada, “Bu klasik bir çay pazarlamasının dışında sosyal bir projedir. Yöne insanımız ile yürüttüğümüz bir sosyal projedir. Sıradan bir hediyelik çay değil bunlar. Özenle hazırlanarak yöremizin sahip olduğu kültürü yansıtan ürünlerdir bunlar. Bacılarımızın el emeği ve göz nuru ile üretilerek yerel bir motif ile tüketicilere sunuluyorlar. Sadece çay üretimi yapılan bölgelerimizde satışları olacak. Kullanılıp atılan değil içindeki çay tüketildikten sonra da hatıra olarak saklanılabilecek ürünlerdir bunlar. Bu değerli hediyelerin içinde çay da özel olarak üretilen değerli bir çaydır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediyelik ’Çaylık’lar Piyasada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN