Kırışıklıklardan 5 dakikada kurtulun!

Yardımcı Doç.Dr. Barış Yiğit, beş dakikada uygulanan botoks ile istenmeyen kırışıklıklardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8.10.2014 11:05 Güncelleme Tarihi: 8.10.2014 11:10
Düzce Üniversitesi Plastik ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Doçent Doktor Barış Yiğit, gerek yaş gerek çevresel faktörler ile oluşan yüzdeki kırışıklıkların oluşum mekanizması ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Özellikle göz kenarlarında, iki kaş arasında, alın ve dudaktaki kırışıklıkların oluşum mekanizmasında mimik kasların rol oynadığına işaret eden Yiğit, şöyle konuştu: 'Mimik kaslarımız duygu durumumuzu ifade edebilmemiz için üstlerinde bulunan yüz derisine sıkıca yapışıktır. Şaşırma, kızma ve gülme esnasında mimik kaslarımız dolayısı ile yüz derimiz ifadeye anlam katmak için kırışır. Bu kırışıklıklar sizi rahatsız edici seviyeye ulaşmışsa tedavisi mümkündür. Tedavisinde cerrahi yöntem veya botoks etkilidir. Botoks aslında istemli hareket ettirdiğimiz kaslar üzerinde felç edici bir ajan. Bizim kullanım alanımızda çok azaltılmış dozlarda kullanıldığında istenmeyen etki oluşmamaktadır. Yüzdeki istenmeyen kırışıklıkların tedavisinde botoks uygulaması 5 dakika gibi kısa sürede yapılabilmektedir. Ana amaç yukarıda anlattığım mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkları belli bir süreliğine yok etmektir. Botoksun etkinliği kişiden kişiye değişmek üzere ortalama 4 ile 8 ay devam etmektedir.'

UZMANINA YAPTIRIN

Dr. Barış Yiğit, botoks uygulamasıyla ilgili olarak 'Ne yazık ki botoks uygulamasını ehil olmayan insanların yapmakta olduğuna şahit olmaktayız. İstenmeyen etkilerin oluşmaması için botoks uygulamasında her zaman için bir plastik cerrahi uzmanını seçmenizi öneriyorum' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırışıklıklardan 5 dakikada kurtulun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN