Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meme büyüklüğü mutsuz ediyor

FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, normalden büyük memelerin kadınlarda mutsuzluğa yol açtığını söyledi.

Giriş Tarihi: 11.10.2014 10:26
Kadınlardaki meme büyüklüğünün çok ciddi bir sağlık problemi olduğunu belirten FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, 'Meme büyüklüğü aynı zamanda estetik bir problemdir. Bir kadının hayatının herhangi bir döneminde iri bir göğse sahip olması onun hayatını olumsuz yönde çok kısıtlar. Kıyafet seçimini, günlük yaşantısından, evlilik hayatına kadar çok ciddi problemlere kaynaklık eder. Göğüs büyüklüğü olan bir kadının yapması gereken şey, bir estetik müdahale ile göğüslerin tekrar normal büyüklüğüne ve yerine getirilmesidir. Eğer bu işlem yapılmazsa göğüs büyüklüğü kadınlarda boyun fıtığından, bel fıtığına, omuz ağrısına, baş ağrısına, kol hareketlerinde kısıtlılığa kadar giden birçok sağlık problemlerinin hatta kamburluk gibi, şekil bozukluğu gibi birçok probleme kaynaklık eder' dedi.

"MEMESİ BÜYÜK OLANLAR MUTSUZ OLUR"


Meme büyüklüğü olan bir kadının mutlaka estetik cerrahi bir müdahale ile tedavi edilmesi gerektiğini belirten Akbaş, 'Bunun başka bir tedavi yöntemi söz konusu değildir. Estetik tedavi yöntemi son derece kolay bir yöntemdir. 1 - 2 saatlik bir uygulama ile göğüs normal şekline getirilir. Meme büyüklüğü olan kadınlarda sadece sağlık problemleri olmaz, aynı zamanda çok ciddi psikolojik rahatsızlıklar da neden olur. Normalden büyük memelere sahip olan kadınlar kendilerine olan güvenlerini, vücutlarına olan saygılarını kaybederler. Kadınlık duygularında eksilme, azalma olur. Mutsuz olurlar, depresyona bağlı bir takım semptomların ortaya çıkmasına kadar giden durumlar oluşabilir. Birçok kadın bu nedenle ilaç kullanmaya başlar. Kullandıkları ilaçlar da tam tersine daha sıkıntılarını arttırır. Bu nedenden dolayı evlilikleri bozulan, işlerini kaybeden birçok kadın vardır' diye konuştu.

"MEME AMELİYATI OLDUKTAN SONRA KADINLAR DOĞUM YAPABİLİR"

Meme büyüklüğü ameliyatından sonra kadınların doğum yapabileceğini ifade eden Akbaş, 'Meme büyüklüğü ameliyatı kolaydır. Bu konuda deneyimli olan bir estetik uzmanı tarafından o vücut normal şekline getirilir. Bu nedenle kadının kendini daha iyi hissetmesi, özgüvenini kazanması sağlanabilir. Meme ameliyatından sonra kadınlar doğum yapabilir. Çocuklarını emzirebilirler. Birçok kadın bu konuda yanlış bilgilendiriliyor. Meme ameliyatından sonra kadınlar normal yaşantılarını sürdürebilirler. Vücut değişir ve kadınlar daha pozitif bir hale gelirler. Bir kadının memesi normal büyüklükte ve normal şekilde olmalıdır. Aksi takdirde kadının yüzü ne kadar güzel olursa olsun, boyu ne kadar iyi olursa olsun, o kadının kadınlık algısında ve duygusunda çok büyük bir eksiklik ortaya çıkar. Bu nedenle kadınlarda meme ihmal edilmemelidir. Normalden büyük bir memenin sadece sağlık nedeniyle değil, aynı zamanda estetik nedenlerle, psikolojik nedenlerle tedavi edilmelidir' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme büyüklüğü mutsuz ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN