Sonbaharda göz sağlığına dikkat!

Sonbaharın göz sağlığı açısından hassas bir mevsim olduğuna dikkat çeken uzmanlar, özellikle toplu taşıma konusunda uyarıyor.

Giriş Tarihi: 26.10.2014 16:06
Sonbaharda göz sağlığına dikkat!

Özel Düztepe Yaşam Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Ceren Erdoğan Poyraz, göz nezlesine yakalanmamak için toplu taşıma araçlarında dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Poyraz, göz sağlığı açısında alınması gereken tedbirleri de sıraladı.

Göz sağlığını koruyucu önlemler alınabileceğini anlatan Poyraz, şöyle konuştu: "Bu mevsimde özellikle kalabalık yerlerde, özellikle otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarında dikkatli olunmalı. Bu mevsimde gözde en ufak bir bulgu olduğunda kızarıklık, kaşıntı, çapaklanma olduğunda göz hekimine başvurulmalıdır. İlaçlarımızı özenle kullanmalıyız. Tedavimizi yarım bırakmamalıyız."

Sonbahar ayında güneş ışınlarının göze direkt temasının göz sağlığına olumsuz etki edeceğine işaret eden Poyraz, sonbahar ayı da olsa güneş gözlüğü kullanılmasını şiddetle tavsiye ettiğini aktardı.

Özellikle araç kullananlara güneş gözlüğü kullanmaları konusunda uyarılarda bulunan Poyraz, "Güneşli bölgelerde, güneşli ülkelerde güneş gözlüğü kullanımını şiddetle tavsiye ederim. Özellikle güneş gözlüğü Güneydoğu, Doğu Anadolu Bölgesi gibi dört mevsim güneş alan yerlerde güneş ışınlarının daha dik gelmesi nedeniyle özellikle araç kullanan kişilerde, açık havada çalışan kişilerde önerilir. Kışın açık havada çalışanlar ve araç kullananlara güneş gözlüğü kullanımını tavsiye ederiz." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonbaharda göz sağlığına dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN