Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlıktan "kanser ilacı hırsızlığına" ilişkin açıklama

Sağlık Bakanlığı, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesi'nde hazırlanan ilaçlardan 50 kutunun çalındığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 6.11.2014 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.11.2014 14:39
Bakanlıktan kanser ilacı hırsızlığına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, 31 Ekim'de 21.00-22.00 saatleri arasında hastanenin Tıbbi Onkoloji Merkezi binasında Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesinde hazırlanan ilaçlardan artakalanların bulunduğu odanın penceresinin dışarıdan zorlanarak açıldığı, "buranın yanındaki, özel kartlı kapısı olan odadan piyasa değeri yaklaşık 50 bin TL olan 50 kutu ilacın çalındığı" ifade edildi.

Bakanlıktan alınan bilgide şunlar kaydedildi:

"Çalınan ilaçların büyük kısmı dolumla tasarruf edilen ve tutanakla hastane eczanesine devredilecek ilaçlardır. Ertesi gün hastalara kemoterapi yapılmadığı ve dışarıdan ilaç istendiği ifadesi tamamen yalandır. Binada personelin çalışması bitinceye kadar güvenlik görevlileri eşlik etmekte, tüm hastalar ve çalışanlar binadan ayrıldıktan sonra kamera sistemi ve güvenlik devriyesi hizmeti ile kontrol sağlanmaktadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıktan "kanser ilacı hırsızlığına" ilişkin açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN