Bakan Işık'tan avuç içi okuma sistemine test

Giriş Tarihi: 25.11.2014 16:16 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 04:19
Bakan Işık'tan avuç içi okuma sistemine test

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde hayata geçen avuç içi damar okuma sistemini test etti.

ATO Congresium'da gerçekleştirilen 2. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde Ankara Üniversitesi'nin projeleri dikkat çekti. Zirvede Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Bakan Işık'tan 'Gelişen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Ödülleri Kategorisi'nde üçüncülük ödülü alırken, üniversitenin geliştirdiği teknolojik ürünler standında da incelemelerde bulundu.

PROJELERİ İNCELEDİLER

Rektör Erkan İbiş, Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle hayata geçen önemli projeler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ödül töreninin ardından ise Bakan Işık ile birlikte projelerin tanıtımında yer aldı.
Bakan Işık, projeleri dikkatle takip ettiğini belirterek, "Önemli olan projelerin üniversite sınırlarında kalmayıp ticarileşmesidir" dedi. Üniversitenin ürettiği faydalı böcekleri bizzat gören Bakan Işık, avuç içi damar okuma sistemini ise detaylı inceledi. Bakan Işık, sistemi kendisi test ederek, böyle bir sistemin Ankara'da gerçekleşmesinden ve ticarileşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık'tan avuç içi okuma sistemine test
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN