Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuğunuzdan uzak tutun

Giriş Tarihi: 6.1.2015 13:10
Çocuğunuzdan uzak tutun
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, Dastini Bebe ninna nanna apple mama önlüğünde, izin verilen limitlerin üzerinde tehlikeli kimyasal madde tespit edildi.

Bakanlık, güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünün satışını yasakladı, piyasada bulunan ürünlerin toplanıp imha edilmesine karar verdi. Önlüğün satışını yapan firma, gazete ilanı vererek, bu ürünü satın almış müşterilerin mama önlüğünü kullanmamasını ve bedeli karşılığında kendilerine iade edilmesini istedi.

Şirket yetkilileri, sözkonusu mama önlüklerinin bayilerden toplatıldığını, ancak son tüketicilerin elinde bulunan önlüklerin iadesi için ilan verildiğini belirttiler.

Müşteride bulunan mama önlüklerinin sayısının çok fazla olmadığını kaydeden yetkililer, mama önlüğünün arkasındaki kaydırmaz tabaka içinde, bebeğin tenine dokunmayan kısımda phthalate adlı kimyasal maddenin bulunduğunu kaydettiler.

Bakanlığın verilmesini zorunlu kıldığı ilan şöyle:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, yukarıda resmi görülen Dastini Bebe ninna nanna apple mama ürünün, "Bazı Tüketici Ürünlerinin Tehlikeli Kimyasal Madde İçeriğine Yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ"de izin verilen limitlerin üzerinde tehlikeli kimyasal madde içerdiği tespit edilmiştir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılıp bertarafına karar verilmiştir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuğunuzdan uzak tutun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN