Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Estetik ameliyat için doktorunuzu iyi seçin!

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Bekir Sivri, estetik operasyonlarda karar aşamasının en önemli nokta olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 7.1.2015 12:37 Güncelleme Tarihi: 7.1.2015 12:38
Estetik ameliyat için doktorunuzu iyi seçin!
Ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyat olan burun ameliyatının çoğu operasyonda olduğu gibi birçok riski bulunduğunu kaydeden Op. Dr. Bekir Sivri, "Ameliyat sonrası burun şeklini beğenmeyen ve yeniden ameliyat olmak isteyen birçok hastayla karşılaşmaktayız. Bu da bize bu işin gerçekten ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Estetik ameliyatlardaki başarısızlık sebeplerinden biri de hastaya ameliyat öncesinde yeteri kadar bilgi verilmemesi, zaman ayrılmamasından kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman basında çıkan öğle arası 10 dakikada basit burun estetiği, 5 dakikada burun ucu estetiği gibi haberler tamamen ticari amaç taşımaktadır. Ameliyat olmayı düşünen hastalara tavsiyem, doktorun daha önce ameliyat yaptığı hastaların resimlerini, hatta mümkünse hastaların kendisini görmeleridir" diye konuştu.

ESTETİK AMELİYATLAR DİĞER AMELİYATLARDAN FARKLI MI?

Estetik ameliyat planı yapılırken kişinin istekleri, psikolojisi, karakteri, hatta mesleğinin göz önünde bulundurularak operasyonun yapılması gerektiğini söyleyen Op. Dr. Sivri, şunları kaydetti:

"Bir fıtık ya da apandisit ameliyatında yapılması gerekenler bellidir. Ama estetik ameliyatta durum farklı. Her cerrahın elinde farklı sonuç ortaya çıkacaktır. Çünkü aynı zamanda estetik cerrahi bir sanattır. Bundan dolayı hasta kendisi için en iyi doktoru araştırmalı, doktoruna güvendikten sonra ameliyat olmalıdır. Bilinmelidir ki iyi ellerde komplikasyon oranı her zaman daha düşüktür. Estetik ameliyatlar arasında en zor ameliyatlardan birinin burun estetiği olarak kabul edildiğini söyleyebiliriz. Çünkü burun yüzümüzün ortasında bulunduğundan dolayı yüz güzelliğini etkileyen en önemli faktördür. Bundan dolayı ameliyat kararı vermeden acele etmemeli, iki hatta üç, beş kere düşünüp öyle karar vermekte fayda var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetik ameliyat için doktorunuzu iyi seçin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN