Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ye bitkisel veda

Giriş Tarihi: 30.1.2015 10:10
Saç ektirmeye bitkisel veda

Türkiye'de her 5 erkekten birinin yaşadığı saç dökülmesi sorununun gibi yöntemler için büyük paralar harcamadan bitkisel yollarla çözülebileceği kaydedildi.

Özellikle erkeklerin yaşadığı "kelleşme" sorunu günümüzün yaygın sorunlarından. Saç uzmanları kimyasal tedaviler ve gibi pahalı yöntemlere gerek kalmadan saç dökülmesi sorunun çözüme kavuşabileceğini ifade ediyor.

Saç dökülmesi için kişiye özel şampuanlar üreten LTS Teknoloji Grup'un Başkanı Trikolog (Saç Uzmanı) Talat Sam, saç dökülmesi sorununun stresin yanında kimyasal işlemlerin yoğun kullanımı nedeniyle artış gösterdiğini kaydetti.

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin saç dökülmesi sorununa sürdürdükleri yaşam tarzı ve gergin iş ortamının neden olduğunu vurgulayan Sam, "Saç ektirme, saç kökleri artık yeni saç üretemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntem. Saçları yoğun şekilde dökülenler aynada kendilerine baktığında daha mutlu olabilmek için saç ektirme merkezlerinin kapısını çalıyor. Aslında saç ektirmeye gerek kalmadan en başından önlem alarak saç kaybını önlemek mümkün" dedi.

Sam, içeriği yüzde 100 bitkisel şampuanlar sayesinde saç dökülmesi sorununun ortadan kaldırılabileceğinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Tümüyle saçlarını kaybettikten sonra pahalı ve yorucu bir tedavi sürecine evet demek zorunda kalan erkekler, önlemlerini baştan almalılar. Bitkisel şampuanlar biraz pahalı olabilir ancak, saç ektirmeyle karşılaştırıldığında uzun vadede daha karlı olacağınız kesin. Çözüm için sunulan kimyasal şampuanlara da dikkat etmek gerekiyor. İçerisinde kimyasalların çokça bulunduğu şampuanlar onarım yapmanın aksine bir de saça zarar veriyor."

Türkiye'nin ve Avrupa'nın endemik bitki örtüsünü de kullanarak, AR-GE Laboratuvarı GeoMASS'ta geliştirdiği şampuanlarla öncelikle saç dökülmelerine kalıcı çözüm sağladıklarını bildiren Sam, "Saç dökülmelerine karşı ürettiğimiz kişiye özel şampuanlarımız tamamen bitkisel özlerden oluşuyor. İçerisinde yeşil çaydan, bezelyeye; buğday lifinden üzüme kadar birbirinden farklı bitki özlerinden oluşan şampuanlarımıza, sadece yetkili eczaneler ve internet üzerinden ulaşılıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ektirmeye bitkisel veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN