işlemi

üzerinden işleminizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz!

Giriş Tarihi: 4.2.2015 11:31 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 11:31
MHRS hastane randevu işlemi
sayesinde hastaneye gitmeden randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sadece internet kullanarak randevu işleminizi tamamlayabileceğiniz bir uygulama olan MHRS, hastanelerde meydana gelen izdiham, sıra bekleme gibi sorunların önüne geçen bir uygulamadır. Sayısız avantajının yanı sıra, MHRS vatandaşlara dilediği doktor, servis, poliklinik ve hastaneyi seçme imkanı da sunmaktadır. Özellikle şehir dışından, ilçeden veya köyden hastaneye gelmek durumunda kalan vatandaşlar için, yaşlılar veya ağır hastalar için hastane randevu sistemi oldukça büyük rahatlık sunmaktadır.

MHRS HASTANE RANDEVU

MHRS hastane randevu sisteminden yararlanmak için yapılması gereken ilk işlem sisteme kayıt yaptırmaktır. Hastane randevu sistemine kayıt olmak için ise ilk olarak MHRS hastane randevu sistemi sisteminin resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Bu bahsedilen işlemleri sırası ile gerçekleştirip, 'Yeni Üye' seçeneğine tıklayarak MHRS hastane randevu sistemine kayıt olabilmek için gerekli olan bilgilerinizi açılan sayfaya doldurunuz. Sisteme girmeniz gereken size ait bilgiler ise; T.C kimlik numarası, Ad ve soyad, Cinsiyet, Doğum tarihi ve yeri, Anne ve baba adı, Cep telefonu ve E-posta adresi gibi bilgilerdir.

Tüm bu aşamalardan sonra artık MHRS hastane randevu sistemine kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Artık bu aşamadan sonra, sizin kendinizin belirleyeceği bir şifre (parola) edinmeniz gerekmektedir. Şifrenizi de belirledikten sonra kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu aşamadan sonra artık hastane randevu sistemi ile dilediğiniz randevu işlemini yapabilecek imkana sahip olursunuz.

MHRS hastane randevu sistemine üye olduktan sonra, dilediğiniz randevu işleminizi gerçekleştirmek için ise yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; İlk olarak T.C kimlik numaranızı 'Vatandaş Giriş Ekranı' bölümüne giriniz. Daha sonra hastane randevu sistemine üyelik işlemleri sırasında almış olduğunuz şifrenizi (parolanızı) yazınız ve sonra ekrandaki resimde verilen sayıları da yazarak 'Giriş' butonuna basınız. Karşınıza çıkan ekranda sırasıyla il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgilerini seçtikten sonra 'Randevu Ara' seçeneğine tıklayarak hastane randevu sisteminde dilediğiniz randevuyu arama işleminizi yapabilirsiniz. Sonra seçmiş olduğunuz doktora ait uygun saatleri bu sayfada bulabilirsiniz. Ayrıca size en uygun saati belirleyebilir ve buna göre hastane randevu saatinizi seçebilirsiniz. Hastane randevu sisteminde, randevu bilgilerinizi girdikten sonra 'Randevuyu Kaydet' seçeneğine tıklayarak hastane randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS hastane randevu işlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN