Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHRS ile hastane randevu artık randevu kuyrukları yok!

MHRS hastane randevu ile randevu işleminizi online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sistemin sağladıkları ise bu kadar ile sınırlı değil!

Giriş Tarihi: 9.2.2015 12:45
MHRS ile hastane randevu artık randevu kuyrukları yok!
İnternet kullanımının artması ile birlikte artık birçok alanda internet uygulamaları da artış göstermektedir. İşte bu internet uygulamalarından birisi de MHRS Hastane randevu sistemidir. Oldukça basit bir uygulama olan MHRS hastane randevu sistemini kullanmak için ilk olarak sisteme kaydınızı yaptırmanız gereklidir. Daha sonraki aşamada ise, T.C. kimlik numaranızı, ad-soyadınızı, cinsiyetinizi, doğum yerinizi, doğum tarihinizi, baba adınızı, anne adınızı, cep telefonunuzu, sabit telefonunuzu ve e-posta adresinizi sisteme giriniz. Son olarak, onay işlemleri için e-posta adresinizi, parolanızı ve onay için yine parolanızı giriniz ve 'kaydet' seçeneğine tıklayınız.

MHRS HASTANE RANDEVU

MHRS hastane randevu almak için yukarıda verilmiş olan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada online hastane randevu alma sistemi olan MHRS uygulamasının sağ tarafında bulunan 'Randevu Al' seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada istediğiniz şehirden, istediğiniz hastaneden ve istediğiniz doktordan randevu alabilirsiniz.

MHRS hastane randevusu alma sisteminin dışında başka bir randevu alma yöntemi de bulunmaktadır. Bu yöntem ise direkt olarak telefon aracılığı ile yapılan işlemdir.

Telefon aracılığı ile hızlı bir şekilde hastane randevusu aşmak için ALO 182 numaralı hattı arayınız. Burada size bir operatör bağlanacaktır. Operatör randevu işleminiz için size ilk olarak hangi hastaneden randevu almak istediğinizi sormaktadır. Bu soruyu yanıtladıktan sonra sırası ile, hangi bölümden, daha sonra hangi doktordan hastane randevusu almayı tercih ettiğinizi sormaktadır. Daha sonra operatör, sizin seçmiş olduğunuz doktorun müsait olduğu gün ve saati size bildirmektedir. Bu durumda size en uygun olan randevu saat ve gününüzü seçebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, operatörün sizden istediği, kim için randevu alıyorsanız o kişinin T.C kimlik numarasıdır. Operatöre bu bilgiyi de verdikten sonra, hastane randevusu alınan kişinin adını ve soyadını operatöre teyit ettikten sonra, hastane randevu işleminizi tamamlamış olursunuz. Üstelik hastane randevu işleminizde daha sonra bir aksilik olması halinde, hastaneye kadar gitmenize gerek kalmadan, yine ALO 182 nolu hattı arayarak iptal ya da değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere, hastane randevu işleminizi ister internet kullanarak isterseniz de telefon kullanarak, hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS ile hastane randevu artık randevu kuyrukları yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN