Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boyun ağrısı deyip geçmeyin

Boyun ağrılarının bazen boyun fıtığının habercisi olabileceğini ifade eden uzmanlar, fıtık başlangıcının ilk ağrılarla daha kolay teşhis ve tedavi edilebileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 12:13 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 12:13
Boyun ağrısı deyip geçmeyin
Hareketsiz hayat ve düzenli egzersiz yapmamanın kasları zayıflattığını, bu durumda kasların taşıması gereken vücut ağırlığının omurga ve disklerin üzerine binerek fıtığa sebebiyet verdiğini ifade eden uzmanlar, bilhassa saatler boyunca masa başında çalışanlarda hareketsizliğe bağlı boyun, sırt ve bel ağrılarının ortaya çıktığını hatırlattı. Zamanla oluşan bu ağrıların gittikçe kişinin tahammül edemeyeceği boyutlara varabildiğini belirten manipülasyon uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, sürekli aynı pozisyonda bilgisayara bakarak çalışanların boyun egzersizleri yaparak oluşabilecek rahatsızlıklardan kendilerini koruyabileceğini söyledi.

Şahabettinoğlu, 'Boyun ağrısı bazen boyun fıtığının habercisi olabilir. Boyun fıtıkları ilerledikleri zaman dayanılmaz ağrılara sebebiyet veriyor. Bu hale gelmeden önce bir fizik tedavi uzmanına giderek muayene olmak gerekir. Basit bir fıtık başlangıcı ise tedavisi daha kolay olur' diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Boyun ağrısı deyip geçmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN