'Soğuğa bağlı ' salgını

Avrupa yla boğuşurken, Türkiye ise nın tetiklediği un pençesinde. "Antibiyotikler bile faydasız" diyen uzmanlar uyarıyor: "Bağışıklık sistemini kuvvetlendirin. İstirahat edip, bol bol sıvı alın"

'Soğuğa bağlı viral enfeksiyon' salgını
Türkiye'de nın tetiklediği salgını yaşanıyor. Salgın, Avrupa'da görülen ndan farklı seyrediyor. Uzmanlar, salgının nedenlerini ve salgından korunma yollarını SABAH'a değerlendirdi. Virüsle mücadele için; bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek gerekiyor. İstirahat ve C vitamini şart. Antibiyotikler fayda etmiyor. İşte tablo:GRİP DEĞİL VİRAL ENFEKSİYON

Medicana Beylikdüzü Hastanesi Başhekim Yardımcısı - Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Cengiz Uzun: Grip salgını yok, viral enfeksiyon salgını var. Antibiyotik faydasız. İstirahat ve bol bol sıvı alınması öneriliyor. Eklem, kas ağrıları, halsizlik, iştahsızlık ön planda. Küresel ısınma ve ekolojik dengenin bozulması, viral enfeksiyonları değiştirdi.
Sağlık Bakanlığı Aşı Danışma Kurulu Üyesi-İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Viroloji ve İmmünoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Badur: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Laboratuvarı'nda günde 50 örneği 14 farklı virüs taramasıyla izliyoruz. Soğuk algınlığı var, grip salgını yok. Soğuk algınlığına bağlı 200'e yakın virüs var.

SOĞUK ALGINLIĞINA BAĞLI

Memorial Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kenan Keskin: Grip benzeri soğuk algınlığına bağlı salgın var. Grip yok ama grip paniği var.

BETA BAKTERİSİ ETKİLİ

Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Şu anda bir farenjit salgını var. Etken virüsler ya da beta denilen bakteri bu aralar sık görülüyor. Beta bakterisi çıkarsa antibiyotik tedavisine başlan

İSTİRAHAT VE C VİTAMİNİ

Medical Park Göztepe Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Demet Yalçın: Bir çeşit influenza virüsünün son dönemlerde etkili olduğunu biliyoruz. "Antibiyotikler fayda etmiyor" desek yeridir. Bağışıklık sistemini güçlendirici tedavi öneriyoruz. İstirahat, bol C vitamini şart.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Soğuğa bağlı viral enfeksiyon' salgını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN