Sağlık Bakanlığı'ndan açıklaması

Sağlık Bakanlığı yetkilileri gazetecilerin ile ilgili sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 10:13 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 11:42
Sağlık Bakanlığı'ndan domuz gribi açıklaması
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Türkiye'de yaşanan grip salgınına ilişkin, '170 vakamız dir. 11 vakayı domuz gribinden kaybettik' dedi.

Türkiye'de son günlerde yaşanan grip vakalarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2015'in ikinci haftası itibari ile vakalarda artış görüldüğünü söyledi.

170 vakanın domuz gribi olduğunu ifade eden Gümüş, '11 vakayı domuz gribinden kaybettik' dedi.

Gümüş, salgının göründüğü iller arasında Antalya, Kocaeli, Sivas, Mersin, Samsun 'un yer aldığını dile getirdi.

Kaynak: İHA

DOMUZ GRİBİ 5 GÜNDE 4 CAN ALDI

Kocaeli'nde Domuz Gribi teşhisi konulan 1 kişi 12 Mart günü hayatını kaybederken, 2 kişi H1N1 şüphesiyle tedavi altında. Mersin'de ise grip teşhisi konulmasının ardından son 3 günde ölen 3 kişinin de H1N1 virüsü taşıdığı öne sürülüyor. Kesin sonuçları laboratuvar testleri belirleyecek

Türkiye'de, domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü nedeniyle tedavi gören 35 yaşındaki Selda Tuğgün Kocaeli'nde 12 Mart günü öldü. 2 kişinin de aynı şehirde domuz gribi şüphesiyle tedavi edildiği açıklandı. Mersin'de ise son 3 günde yaşamını yitiren 3 kişinin ölüm nedeninin H1N1 virüsü olduğu öne sürüldü. Bu kişilerin ölüm nedeninin kesinlik kazanması için laboratuvardan gelecek test sonuçları bekleniyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı'ndan domuz gribi açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN