Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzman ebe dönemi başlıyor

Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen Torba Teklifin 11 maddesi kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre uzman ebe dönemi başlayacak. Ebeler yetki belgesi alacak. İstanbul'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulacak. Nöbet ücreti yüzde 50 oranında artırılacak.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 12:19
Uzman ebe dönemi başlıyor
Genel Kurulu'da Torba Teklif olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin 11 maddesi kabul edildi. Kabul edilen maddelerin getirdiği düzenlemeler şöyle:

UZMAN EBE DÖNEMİ BAŞLIYOR

Lisans mezunu ebeler meslekleriyle ilgili lisansüstü eğitim alarak uzmanlaştıktan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edildikten sonra uzman ebe olarak çalışacak. Ebeler meslekleri ile ilgili olan özellik arz eden birim ve alanlarda belirlenecek esaslar çerçevesinde yetki belgesi alacak. Yetki belgesi alınacak eğitim programlarının düzenlenmesi, uygulanması, koordinasyonu, belgelendirme ve tescili, kredilendirme ve yetki belgelerinin iptali gibi hususlar ile uzman ebelerin ve yetki belgesi alanların görev, yetki ve sorumlulukları Sağlık Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzman ebe dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN