Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mevsim geçişlerinde saç dökülmelerine dikkat

Kış mevsimin bitmesi ve ilkbaharın geldiği şu günlerde, en fazla muzdarip olunan konuların başında saç dökülmesi sorunu yer alıyor.

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:12 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:12
Mevsim geçişlerinde saç dökülmelerine dikkat
Sağlıklı, dolgun ve canlı saçlar herkesin sahip olmayı arzuladığı bir durumdur. Özellikle mevsim geçişlerindeki saç dökülmesi ve beraberinde deri yüzeyinde açık alanların oluşması, estetik dışı görüntüsüyle bu durumu tersine çeviriyor. Makul oranlarda saç dökülmesinin son derece normal olduğunu söyleyen Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Mustafa Kemal Ataönder, saçların bazı dönemlerde büyüdüğünü, bazı dönemlerde ise, dinlenme ve dökülme evresi geçirdiğini söylüyor. Dökülme evresinin ise genellikle bağışıklık sisteminin zayıfladığı mevsim geçişlerine denk geldiğini söyleyen Ataönder, Estetik International laboratuvarlarının 2 senelik bir çalışma ürünü olan Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu'nun mevsim geçişleri başta olmak üzere, başka sebepler yüzünden dökülen saçlarda son derece etkili sonuçlar aldıklarını belirtti.

"SAÇLARININ AVUÇ AVUÇ DÖKÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN HASTALAR VAR"

Organik Saç Ekimi'nin ayrıntılarına değinen Ataönder, "Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde, saçlarının avuç avuç döküldüğünü söyleyen hastalarımız oluyor. Bu hastalarımıza Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu yaparak, dökülmesinin durmasına ve yeni saçların çıkmasına yardımcı oluyoruz. Yeni çıkan ve mevcut saçlar da bu enjeksiyon sayesinde son derece parlak, gür ve sağlıklı oluyorlar" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevsim geçişlerinde saç dökülmelerine dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN