Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz gelmeden varis tedavisi olun

Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Mehmet Reis, kılcal damar varisi tedavisi için en uygun zamanın yaz öncesi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 12:56
Yaz gelmeden varis tedavisi olun
Varis şikayeti olanlar için en uygun zamanın yaz öncesi olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Mehmet Reis, varis belirtilerinin çok iyi gözlemlenmesi ve tedavi yönteminin ona göre belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Kılcal damar varislerinin yok edilmesinin gelecekteki toplardamar varis sorununun önüne geçeceğini belirten Op. Dr. Mehmet Reis, "Varis şikayeti olanlar için en uygun tedavi mevsimindeyiz. Havalar ısınmadan ve güneş ışığına maruz kalmadan, varis tedavisine başlamak, en etkili sonuçların alınmasını sağlar. Varisin ilerlemiş boyutlarında, bacaklarda, mavi veya mor renkte damarların, şekilsiz bir biçimde toplanmış görünümünü gözlemleriz. Bunun yanı sıra bacaklarda oluşan varis; ağrı, karıncalanma, uyuşma ve yorgunluk gibi şikâyetlere de yol açmaktadır. Özellikle kılcal damar varis hastalığının mutlaka tedavi edilmesi gerekir çünkü bu ufak tefek gibi görülen estetik dışı görüntü, derin toplardamar sorunlarına neden olabilirler. Vücudumuzdaki en küçük kan damarları olarak adlandırılan kılcal damarlar, atardamarla toplardamarları birleştirme özelliğine sahiptirler. Tek bir hücre tabakasından oluşan kılcal damar duvarlarında meydana gelen kalınlaşma veya dokularda oluşan iltihaplanmalar, kılcal damar hastalıkları olarak nitelendirilirler. Dolayısıyla kılcal damar varislerin yok edilmesi gelecekteki toplardamar varis sorununun önüne geçilmesini sağlayacaktır" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz gelmeden varis tedavisi olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN