Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik kesintisi sağlık hizmetlerini etkilemedi

Sağlık Bakanlığından, bakanlığa bağlı sağlık kurumlarında, elektrik kesintisi sebebiyle hizmet sunumunda aksama yaşanmadığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 31.3.2015 19:31 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 19:31
Elektrik kesintisi sağlık hizmetlerini etkilemedi
Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Türkiye'de meydana gelen elektrik kesintisi sonucunda sağlık hizmetleri sunumunda aksaklıklar yaşanmaması için gerekli her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"81 ilimizde Bakanlığımıza bağlı sağlık kurumlarında elektrik kesintisi sebebi ile sağlık hizmeti sunumunda aksama yaşanmamıştır. Sağlık kurumlarımızda jeneratör ve kesintisiz güç kaynakları devreye sokularak hiçbir hastamızın tedavi sürecinin etkilenmesine izin verilmemiştir. Yoğun bakım, hemodiyaliz ve ameliyathane gibi özellikli birimlerde sorun yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Hiçbir sağlık kuruluşumuzda hayati risk oluşturacak bir durum yaşanmamıştır. Ülke genelinde evlerinde solunum destek cihazına bağlı olarak tedavi gören hastalarımız, 112 ambulansları ile en yakın hastanelere nakledilmiştir."

Bakanlık açıklamasında, soğuk zincir uygulamasına tabi olan aşı ve serumlar için ülke genelinde tüm üniversite, eğitim ve araştırma, devlet hastanesi ile aile sağlığı merkezlerinin depo ve buzdolaplarında jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, yine de bütün bu önlemlere rağmen soğuk zincir kırılması meydana gelirse soğuk zincir kırılması gerçekleşen aşı ve antiserumların kullanımının durdurulduğu ve imha edildiği hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik kesintisi sağlık hizmetlerini etkilemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN