Otizm Orkestrası 2 Nisan’da sahneye çıkıyor

Türkiye’de ilk kez ‘Özel Çocuklar Festivali’ düzenleniyor.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:51
Otizm Orkestrası 2 Nisan’da sahneye çıkıyor
Festivale otistik, down sendromlu ve zihinsel engelli çocuklar ile ailelerinin yanı sıra arzu eden herkes katılabilecek. Konser, 2 Nisan Perşembe günü Işık Üniversitesi Şile Kampüsü Oditoryum'unda saat 19:00'da başlayacak.

Dünyanın pek çok ülkesinde Dünya Otizm Günü'ne dikkat çekmek amacıyla yapılan ışıklandırma etkinliği ülkemizde de aynı gün Işık Üniversitesi Oditoryum binası ışıklandırılarak gerçekleştirilecek.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Otizm Orkestrası Kulübü bir ilke imza atarak 'Özel Çocuklar Festivali' düzenliyor. Festival 1 Nisan günü Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde başlıyor.

15'ini üniversite öğrencisi, 15'ini de otistik gençlerin oluşturduğu 30 kişilik orkestra, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde üniversitede düzenlenecek 'Özel Çocuklar Festivali'nde sahne alacak. Festival biletlerinden elde edilecek olan gelirle, 'Özel Çocuklar Müzik Atölyesi' açılacak.

SÜRPRİZ KONUKLAR SAHNEYE ÇIKACAK

Festivalde çocuklara sürpriz konuklar eşlik edecek. Ünlü isimler otizm orkestrası ile birlikte sahnede şarkı söyleyecek, ritim tutacak. 50 Işıklı gencin kurduğu 'FMV Işık Üniversitesi Otizm Orkestrası Topluluğu'nun amacı otizmli bir çocuğun müziğe, dansa ve resime olan yetenek ve ilgisini ortaya çıkararak toplumda bir farkındalık yaratmak. Sadece İstanbul'dan değil; Antalya, Ankara ve İzmir gibi çeşitli illerden de orkestraya katılan çocuklar ile bazen haftada 3 gün, bazen 15 günde bir provalar yaptılar. Provaların sayısı arttıkça çocukların kendilerine güvenleri, sorumluluk alma duyguları, el becerileri, başladıkları işi bitirme, konsantre olma gibi yetenekleri de günden güne gelişti. Şimdi o heyecanlı gün geldi çattı. Çocuklar ve aileleri heyecanla 2 Nisan'ı bekliyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Otizm Orkestrası 2 Nisan’da sahneye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN