Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile nasıl yapılır?

ile birçok kişi tarafından merak edilen bir konu. Hipnotik Doğum yönteminin diğer doğumlardan farkı nelerdir, sağlıklı mıdır? İşte hipnoz yöntemi ile doğumla merak ettiğiniz her şey...

Giriş Tarihi: 14.4.2015 10:53
Hipnoz yöntemi ile nasıl doğum yapılır?
Hiptoz yöntemiyle a son zamanlarda ilgi arttı. Ağrısız ve sızısız doğum yapmak isteyenler hiptonik doğumu tercih etmeye başladı.

ile normal doğum anne adaylarının normal doğuma rahat, korkusuz ve güven içerisinde girmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Hipnoz doğum yönteminin en büyük avantajı, doğumun ağrı kesici almadan ve sancısız normal şartlarda gerçekleşmesi. Doğum sırasında anne adayına uygulanan hipnoz tekniği sancıların hissedilmesini engelliyor. Dünyada tıp mensupları arasında hipnozu en yaygın kullanan kesim kadın doğum uzmanları. Hipnotik Doğum artık Türkiye'de üniversite hastanelerine girme noktasına geldi.

HİPNOTİK DOĞUM

Hipnoz ile doğum yönteminde; anne adayının hissettiği stres, öğrenilmiş doğum korkuları ve acı sendromu ortadan kaldırılarak tüm doğum sürecini rahat ve huzurlu geçirmesi sağlanır. Anne adayı bu süreçte hipnotik durumda aldığı doğru telkinlerle doğum konusundaki tüm kaygılarından arındırılır. Seanslar esnasında öğretilen doğru davranış bilinci anne adayına doğum sonrasındaki süreçte de yardımcı olacaktır. Hipnoz ile doğal doğum sürecine giren anne adayları rahat bir bilinç düzeyinde oldukları için doğumun her aşamasında ihtiyaç duyacakları enerjiyi kaybetmeyeceklerdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hipnoz yöntemi ile nasıl doğum yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN