Allerji ciddi bir sağlık sorunu

Giriş Tarihi: 17.4.2015 16:03 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 16:04
Allerji ciddi bir sağlık sorunu

Medical Park Uşak Hastanesi Allerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat Ozangüç, Prof. Dr. Nejat Ozangüç yaptığı açıklamada, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de alerjik hastalıkların görülme sıklığı giderek arttığını belirtti.

"13-19 Nisan Dünya Allerji Haftası'' dolayısıyla açıklama yapan Prof. Dr. Nejat Ozangüç alerji hastalığın görülme sıklığındaki artışın, modern yaşamın getirdiği endüstrideki gelişmeler ve kimyasal maddelere karşı kalınan temasların artışı ile ilgili olduğunu ifade etti. Alerjik hastalıklar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Nejat Ozangüç, 'Alerjik hastalıklar tüm dünyanın, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin çok önemli bir sağlık sorunudur. Bu hastalıklar arasında en önemlileri astım, alerjik nezle, atopik dermatit, anafilaksi (alerjik şok), ürtiker (kurdeşen), besin-ilaç ve böcek alerjileridir. Toplumda son derece yaygın olan alerjik hastalıklar ortalama 4-5 kişiden birinde görülmekte ve yetişkinlerde çok önemli iş ve güç kaybına, çocuklarda ise okul devamsızlığına neden olmaktadır' dedi.

Prof. Dr. Nejat Ozangüç; ''13-19 Nisan 2015 Dünya Alerji Haftası''nda kliniğimizde, Alerjik Rinit, Alerjik Astım, Gıda Alerjisi, İlaç Alerjisi, Ev tozu ve akarları konusunda farkındalığın arttırılmasına, daha bilinçli ve sağlıklı bir toplum oluşturma çabasına katkı vermeye çalışılmaktadır. Alerjik hastalıklar ile ilgili şik'yetlerinin düzenli tedavi ve aşı ile ortadan büyük ölçüde kalktı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Allerji ciddi bir sağlık sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN