Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazın bu ameliyatına talep artıyor

Yaz mevsiminin yaklaştığı günlerde bayanların en fazla muzdarip olduğu estetik problemlerin başında sarkan kollar bulunuyor. Yaşa ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen bu soruna, yapılan egzersizler dahi fayda etmeyince geriye tek çözüm, estetik kol germe ameliyatı kalıyor.

Giriş Tarihi: 24.4.2015 11:53 Güncelleme Tarihi: 24.4.2015 11:54
Yazın bu ameliyatına talep artıyor
Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın, kol germe ameliyatı hakkında bilgi vererek, özellikle bayanların kısa kollu kıyafetleri giymeye başladığı bu günlerde, kol germe ameliyatına taleplerin arttığını söyledi. Sarıaltın, "Sık kilo alıp vermek, kolun iç kısmında deformasyona neden olur. Ayrıca yaşa bağlı olarak da zaten ince ve narin yapılı olan bu bölgede sarkıklık sorununu çok sık gözlemleriz. Hastalarımızın hemen hepsi kollarındaki bu sorun sebebiyle kısa kollu kıyafet giyemediklerinden, rahatça kollarını kullanmaya çekindiklerinden bahsederler. Bu tarz sorunlar özgüven kaybı yaşatır ve yaşam konforunu düşürür. Eğer bu alanda bir form kaybı yaşanmışsa, ne kadar bölgeye yönelik egzersiz yapsanız da toparlayamazsınız. Kol germe ameliyatı bu sebeple etkili bir geri dönüşün alınmasına fayda sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

KOL GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?


Genel anestezi altında yapılan kol estetiğinin ayrıntılarını veren Op. Dr. Yücel Sarıaltın, "Kol germe ameliyatında, öncelikle sorunlu olan kolun iç kısmındaki fazlalık yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kola, önceden olduğu gibi doğal ve genç görünümünü sağlayacak biçimde şekil verilir. Kol germe ameliyatına bazen lazer lipoliz ve liposculpture yöntemleri de yardımcı yöntemler olarak operasyona dahil edilebilir " dedi ve ekledi: " Kol içine yapılacak kesinin uzunluğu ve formu, çıkarılacak deri miktarına göre değişkenlik gösterir. Kesiler kol iç kısmından ve dikkat çekmeyecek şekilde, dirsekle ile koltuk altı kısmına kadar olan alan içine yapılır. Kesinin ardından yağlı kısmın alınması için liposuction ya da farklı yağ transferi yöntemleri uygulanır. Kol germe kesileri genellikle çıkarılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır" şeklinde konuştu.

KOL GERME AMELİYATI SONRASI


Kol germe ameliyatı sonrasında oldukça rahat bir dönem geçirildiğini söyleyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, "Kollarda şişlikler, morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir uyuşukluk hissi, yaklaşık olarak 1 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Kol germe ameliyatı oldukça iyi geri dönüşler aldığımız operasyonlardır. İlk yaranın iyileşme süresi 5 ila 10 gün içinde gözlemlenir. Ameliyattan 1 hafta sonra şişlikler dağılır ve kesi hatları solmaya başlar. Bu arada hasta normal yaşantısına geri dönüş yapabilir.Kol germe ameliyatından sonra 1 ay kadar, ağır bedensel sportif aktivitelerden kaçınılması gereklidir. Yaşam boyu kilo kontrolü ve kol egzersizleri ile gençleşmiş görünümünüzü koruyabilirsiniz. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazın bu ameliyatına talep artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN