Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böbrek taşı hastalığının çözümü doğada

Fitoterapi Uzmanı Dr. Mustafa Eraslan, insanlığın doğuşundan beri varlığını sürdüren ve dünya üzerinde bulunan en şiddetli 3 ağrıdan bir tanesi olduğu bilinen böbrek taşı hastalığını anlattı.

Giriş Tarihi: 28.4.2015 09:51 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 09:53
Böbrek taşı hastalığının çözümü doğada
Türkiye'deki böbrek taşı hastalarının yüzde 73'ünde görülen taş tipinin kalsiyum oksalat taşı olduğunu belirten Dr. Mustafa Eraslan, 'Eğer böbrek taşınız kalsiyum oksalat taşı ise altın otu (Uludağ çiçeği, sarı ot, yayla içeceği) bitkisi ile kısa zaman içerisinde çok az bir maliyetle böbrek taşından kurtulmuş olacaksınız' dedi.

2 BİN 200 YILLIK HASTALIK


Böbrek taşının insanlık tarihi ile yaşıt olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Eraslan, altın otunun kalsiyum ve oksalat arasındaki bağları ortadan kaldırdığını ve böbrek taşlarının çok kısa zaman içinde kum şeklinde dökülmesini sağladığını vurguladı.

DR. MUSTAFA ERASLAN'DAN ALTIN OTU ÇAYI TARİFİ


Altın otunun kullanım şekli konusunda da bilgi veren Dr. Mustafa Eraslan 'Bir bardak taze kaynatılmış suyun üzerine 8-10 adet altın otu çiçeği (sapları kullanılmadan) ilave edip, ağzı metal kapak ile kapatıp 10 dakika demlenmesini bekleyip içiyoruz. Tadından dolayı içemeyenler limon tatlandırıcı bal vesaire ilave edebilirler. Sabah ve akşam bir bardak altın otu çayı böbrek taşlarınızdan kurtulmanızda son derece etkili olacaktır' dedi.
Dr. Mustafa Eraslan, bu uygulamanın doktorların uyguladıkları tedaviler yanında ek olarak kullanılmasını tavsiye ettiğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böbrek taşı hastalığının çözümü doğada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN