Havaların ısınmasına güvenmeyin!

Giriş Tarihi: 28.4.2015 14:02
Havaların ısınmasına güvenmeyin!

Bahardaki gece gündüz arası sıcaklık farkları hatta saatlik ısı değişiklikleriyle hastalık insan metabolizmasını savunmasız yakalayabiliyor.

Sıcaklık, nem, rüzgar gibi etkenlerin birden değişimi bağışıklık sistemini de etkiliyor. Bahar aylarındaki bu tablo depresyondan ülsere, baş ağrısından yorgunluğa kadar birçok rahatsızlığı da beraberinde getirebiliyor.

Memorial Şişli Hastanesi Dahiliye Bölümü'nden Uz. Dr. Serap Bos, ani ısı değişikliklerinde sağlıklı kalmanın yolları hakkında bilgi verdi.

HAVANIN BİR ISINIP BİR SOĞUMASI BEDENİMİZİ YORUYOR

Halsizlik, enerji azlığı, mutsuzluk, kaslarda ağrı, uykuya dalamamak ve uyanamamak bahar yorgunluğunun belirtileri arasındadır. Havadaki ani ısı, nem, basınç değişiklikleri kişiyi sinirli ve stresli bir hale getirebilir. Mevcut belirtiler aile hayatının ve iş performansının düşmesine ve kişinin hayat kalitesinin düşmesine sebep olabilir. Bahar yorgunluğu zannedilen belirtilerin altından kansızlık, hipotiroidi (tiroid bezinin yeterli çalışamaması) gibi başka hastalıklar da çıkabilir. Bu nedenle belirtilerin süresi uzadığında mutlaka bir doktora gidilmelidir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaların ısınmasına güvenmeyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN