Küçük artık yürüyecek

'da oturan çok ender görülen ölümcül MPS hastalığına (organların erimesi) yakalanan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın da Batman ziyaretinde kucağına alıp ilgilendiği 8 yaşındaki Mehmet Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu ve kutusu 25 bin lira olan ilaç, SGK Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce karşılanacak.

Giriş Tarihi: 4.5.2015 12:17
Küçük Sait artık yürüyecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın da ziyaretinde kucağına alıp ilgilendiği Ekinci'nin annesi Nurcan Ekinci, "5 yıldır Sait'in organları eriyordu. Sesimizi tüm Türkiye'ye duyurmaya çalıştık. Daha geçen hafta ilaç bekleyen MPS hastası 3 çocuk hayatını kaybetti" dedi.
İlacın karşılanacağını öğrenen Seyitler Mahallesi 3002'nci Sokakta oturan Ekinci ailesinin fertleri bayram havasını yaşamaya başladı. Çok ender görülen ölümcül MPS hastalığına yakalanan Mehmet Sait Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu ve kutusu 25 bin lira olan 'Vimizim' ilacının SGK Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanacağı belirtildi.

''EVİMİZDE BAYRAM HAVASI VAR''


Sait'in annesi Nurcan Ekenci, İlaç alacak maddi güçleri olmadıklarını ifade ederek, şöyle devam etti: "Mehmet Sait'in yaşaması için yurt dışından ilaç gerekiyordu. SGK'nın işlemleri hızlandırması için sesimizi her yere duyurmaya çalıştık. Çığlığımızı duyan herkesten Allah razı olsun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman gelişinde Sait'i kucağına alıp, ilgilendi. Önümüzdeki günlerde ilaçların ulaştırılacağını Sağlık Bakanlığı bize bildirdi. Yurt dışından gelecek ilaçlar Mehmet Sait'i olduğu gibi 50 civarındaki çocuğa da nefes aldıracak. İlaç gelecek diye evimizde bayram havası var."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Sait artık yürüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN