Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bütün leri tespit edecek

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:16
ViroCap bütün virüsleri tespit edecek

Dünyada birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan lerin tespitini kolaylaştıran bir test bulundu. adı verilen test ile insan ve hayvandaki her türlü virüsü tespit edebilecek.

Ölümcül ler nedeniyle her yıl dünyada binlerce insan hayatını kaybediyor. Bu virüslerin zor tespit edilmesi ise salgınlara neden oluyor. Geliştirilen testi ile artık her türlü virüs erken safhalarda tespit edilebilecek. Amerikalı bilim adamları tarafından geliştirilen test yardımıyla Ebola benzeri virüsler yayılmadan tespiti yapılabilecek.

Hiçbir virüs bu testten kaçamayacak


ABD'nin Missouri eyaletindeki Washington Üniversitesi'nden araştırmacılar insan ve hayvanda bulunan neredeyse her türlü virüsü tespit edebilecek basit bir test geliştirdiklerini açıkladı. ViraCap testi, Ebola veya Şiddetli Akut Solunum Yetmezliği Sendromu (SARS) gibi salgın hastalıkların önlenmesi yanında gastrointestinal sorunlara neden olan rotavirüs ve norovirus gibi çok daha yaygın hastalıkların teşhisine yardımcı olmak için tasarlandı.Klinik kullanıma birkaç yıl sonra geçilecek

Testi geliştiren ekibin lideri Dr. Gregory Storc, bu testle ile ne aradığınızı bilmek zorunda olmadığınızı, standart testlerin tanı koymakta zorlandığı ve salgına neyin neden olduğunun bilinmediği durumlarda ViroCap testinin yararlı olacağını söyledi. ViroCap'ı daha fazla test etmek istediklerini dile getiren araştırmacılar, testin klinik kullanıma başlanmasının birkaç yıl alabileceğini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ViroCap bütün virüsleri tespit edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN