Evin içerisindeki toz kilo aldırıyor

Giriş Tarihi: 5.10.2015 17:22 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 17:25
Evin içerisindeki toz kilo aldırıyor

Ev tozları metabolizmayı yavaşlatıyor...

Evet, doğru okudunuz. Kaplarınızın arkasına, yatağınızın altına, eve güneş vurunca etrafa şöyle bir bakın bakalım uçuşan toz pamukçukları görecek misiniz?

EV TOZLARI METABOLİZMAYI YAVAŞLATIYOR

Geçen ay Environmental Science and Technology adlı bilimsel dergide yayımlanan bir araştırmaya göre ev tozları metabolizmayı ciddi oranda yavaşlatıyor. Duke Üniversitesi araştırmacılarından Dr. Heather Stapleton, ev tozlarının vücudumuzdaki PPAR-gamma 1 proteinini aktive ettiğini, bunun ise yağ hücrelerinin büyümesine sebep olduğunu açıkladı.OBEZİTENİN EN BÜYÜK SEBEPLERİNDEN!

Ne tür tozların daha etkin olduğu sorusuna Dr. Stapleton, "Değişik yaşam şekilleri olan çok sayıda aileden ev tozları toplayarak aynı testleri uyguladık. Öyle görünüyor ki evlerin hayvan besleyip beslememesi, çocuklu ya da çocuksuz olması, eve ayakkabıyla girilip girilmemesi sonuçları değiştirmiyor" dedi. Araştırmacıya göre her ev tozunda bulunan oleik asit belki de bu gözlemin tek "suçlusu". Oleik asidin solunumla alınması ise obezitenin en büyük sebeplerinden biri. Gerçekten ilginç bulunan bu hipotez diğer bilim insanları tarafından deney hayvanları üzerinde uygulanan çalşmalarla da teyit edilmiş bulunmakta. İlginç değil mi?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evin içerisindeki toz kilo aldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN