Türkiye'nin en iyi haber sitesi

71 tane zeytin yedi

Balıkesir'in Gömeç İlçesi'nde dün düzenlenen zeytin hasat şenliğine katılan Prof. Dr. , zeytinin altından daha kıymetli olduğunu söyleyerek "Zeytin insanlara hayat verir. Ömrü uzatır" dedi. Kaldığı otelde kahvaltı yapan Karatay 71 zeytin yedi.

Giriş Tarihi: 22.12.2015 12:12 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 12:24
Canan Karatay 71 tane zeytin yedi
Zeytinlerin çekirdeklerini basın mensuplarına gösterdi

Dün Gömeç İlçesi'nde Öz Em zeytinyağı firmasının düzenlediği zeytin hasat şenliğine Prof. Dr. 'ın yanı sıra Dr. Ümit Aktaş ve sosyal medya üzerinden oluşturulan 'Çocuğuma Şeker Verme' kampanyasını başlatan 'lı Yaşıyoruz' grubu üyeleri katıldı. Dün sabah Akkızhan Otel'de kahvaltı yapan Prof. Dr. Canan Karatay, yediği 71 zeytinin çekirdeklerini sayarak basın mensuplarına gösterdi. Prof. Dr. Karatay, daha sonra şalvar giyip beline sepet bağladı ve Karaağaç Mahallesi'ndeki zeytin hasat şenliğine katıldı.

Canan Karatay zeytine doyamadı


Taze zeytinyağı tattı

Prof. Dr. Canan Karatay gruptaki kadınlarla birlikte zeytin hasadı yaparken Dr. Ümit Aktaş da zeytin hasat makinesini kullandı. Burada toplanan zeytinleri Öz Em zeytinyağı fabrikasına götüren grup, zeytinlerin sıkımını izledi ve taze zeytinyağını tattı.

Prof. Dr. Canan Karatay "Zeytin altındır. Zeytinyağı da altın suyudur. Altından daha kıymetlidir zeytin. Çünkü insanlara hayat verir. Ömrü uzatır. Burada güneşin altında grup olarak zeytin topluyoruz. Çok mutluyuz" diye konuştu.

Gömeç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Hakan İmam da, etkinliğin yöre zeytininin tanıtımına katkı sağlayacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canan Karatay 71 tane zeytin yedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN