Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yerine , ve

Kayseri Özel Tekden Hastanesi isyeni Duygu Deniz, basit yerine tam lı yiyecekler, meyve, ve tüketmenin kilo vermeye yardımcı olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 14:34
Şeker yerine tahıl, tarçın ve bitter çikolata
Vücuttaki fazla in doğrudan yağa dönüşerek kilo aldırdığını belirten Kayseri Özel Tekden Hastanesi isyeni Duygu Deniz, basit yöntemlerle vücudun fazla şeker alımının önlenebileceğini dile getirdi. Şekerin basit ve kompleks karbonhidrat olarak iki grupta ele alındığına değinen Diyetisyen Duygu Deniz, "Şekerin tıptaki karşılığı karbonhidratlardır. Basit şeker dediğimiz endüstriyel olan çay şekeri ve benzeridir. Kompleks şeker ya da karbonhidrat dediğimiz de kepekli grubudur. Kişi, basit şekerden uzaklaşıp tam tahıllı yiyecekleri artırdığında hem şeker ihtiyacı karşılanacak hem de kilo vermesi kolaylaşacaktır.'' dedi.

VÜCUT BASİT ŞEKERE İHTİYAÇ DUYMUYOR


Kompleks karbonhidratların, kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra, vücut için faydalı olduğuna da dikkat çeken Diyetisyen Duygu Deniz, "Bunlar hemen kana karışmaz ve yağa dönüşmez. O nedenle tahıl grubunu çok tükettiği zaman kişinin şekere olan iştahı azalır. Ayrıca şekeri tamamen hayatımızdan çıkarırsak da hiçbir sıkıntı olmaz. İnsanlar şeker almadıkları zaman güçsüz kalacaklarına inanırlar ama bunun gerçekliği yoktur. Almamız gereken miktarda günlük karbonhidratı alırsak, hem güçsüz kalmayız hem de şekere olan iştahımız azalır. diye konuştu.

ŞEKER İŞTAHI BİR HAFTADA AZALTILABİLİR


Diyetisyen Duygu Deniz, basit şekerden uzak durmak için şu önerilerde bulundu:

"Kişi bir hafta şekerden uzak durup tam tahıllı yiyeceklere yönelirse zaten şekere olan iştahı azalacaktır. Ama bunun yanı sıra, basit şeker yerine günde iki porsiyonu geçmeyecek biçimde çeyve tüketmek, meyveli yoğurt yemek, tatlının yanında ayran içmek de uygulanabilecek basit yöntemlerdir. Ayrıca, kan şekerini düzenleyici etkisi kanıtlanmış olan ve antioksidan olması ile bilinen kakao miktarı fazla da basit şeker yerine tüketilebilecek lı ve kilo aldırmayan yöntemlerdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeker yerine tahıl, tarçın ve bitter çikolata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN